Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mildos Valčiukaitės šventinis sprinto turnyras irkluoti paskatino ir kitų sporto šakų atstovus

Milda Valčiukaitė
Augusto Četkausko nuotr. / Milda Valčiukaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vakarą Vilniaus irklavimo bazėje irkluotojai ir šiam sportui prijaučiantieji rinkosi jau į trečiąjį Europos ir pasaulio irklavimo čempionės Mildos Valčiukaitės šventinį sprinto turnyrą treniruokliais „Concept 2”.

Trečiąjį kartą vykusiose varžybose dalyvių skaičius išliko stabilus – buvo sudarytos šešios komandos po septynis sportininkus. Tiesa, pirmą kartą turnyre dalyvavo tiek daug merginų – jų buvo aštuonios.

Šiose varžybose nugali ne stipriausi irkluotojai, o tie, kurie geriausiai pajunta komandinę dvasią, greičiausiai sugeba nulipti, geriausiai sutaria

Vienintelėse tokio pobūdžio varžybose Lietuvoje komandos ant „Concept 2” treniruoklių sėdo po dvi viena priešais kitą ir irklavo 2015 metrų atstumą. „Suirklavęs“ savo atstumą sportininkas krenta į šalį ant čiužinio, stengdamasis kuo greičiau komandos draugui užleisti savo vietą.

Prieš varžybas atlikus sportininkų reitingavimą į komandas jie buvo suskirstyti burtų keliu, tad svarbiausia čia buvo bendras darbas ir pasirinkta taktika, komandos narių eiliškumas. Pirmi šeši vienos komandos nariai treniruoklį traukė 300 metrų, o septintasis – likusius 215 metrų.

VIDEO: Mildos Valčiukaitės sprinto turnyras

„Šiose varžybose nugali ne stipriausi irkluotojai, o tie, kurie geriausiai pajunta komandinę dvasią, greičiausiai sugeba nulipti, geriausiai sutaria“, – pasakojo šventiškai pasipuošusi M. Valčiukaitė.

Po itin lygios kovos paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė „Komanda 3”, kurią į priekį vedė 2013 metų pasaulio jaunimo čempionas Dominykas Jančionis. Kartu su juo treniruoklį traukė Indrė Kvartūnaitė, Gintarė Paulavičiūtė, Ignas Kučinskas, Gabrielius Guogis, Herkus Daukantas ir Vaidas Valatkevičius. Nugalėtojai distanciją įveikė per 5 min. 55,1 sek.

Šio sezono viduryje nugaros traumą patyręs ir pasaulio jaunimo čempiono vardo su porininku Aurimu Adomavičiumi negalėjęs ginti D. Jančionis tikisi, kad ši nedidelė pergalė įkvėps geriems 2015 metų rezultatams.

„Taip, jau esu išsigydęs traumą ir tikiuosi, kad kitais metais seksis geriau. Pirmą kartą laimėjau šias varžybas, tad džiaugiuosi“, – sakė D. Jančionis.

Antrąją vietą, atsilikusi 6 sek. (6:01,5 min.), užėmė varžybų šeimininkės M. Valčiukaitės „Komanda 4”, kurioje buvo ir kanojininkas pasaulio jaunimo čempionas Henrikas Žustautas. Be jų sidabro medalius iškovojo Adomas Klimantavičius, Edmundas Šemeto, Justas Girstaitis, Aleksandras Baranovas ir Goda Šimonytė.

Trečius metus varžybose dalyvavęs ir trečią kartą sidabro medalį laimėjęs H. Žustautas po apdovanojimų papasakojo apie akademinio irklavimo ir baidarių ir kanojų irklavimo skirtumus.

Pauliaus Cuberos nuotr./Henrikas Žustautas
Pauliaus Cuberos nuotr./Henrikas Žustautas

„Galbūt ir atrodo, kad irklavimas tas pats, tačiau tai gana skirtingos sporto šakos – dirba visai kiti raumenys. Mes distancijoje trunkame apie 40 sek., o irkluotojai 6 minutes, tad tai gana didelis skirtumas, be to, kur kas labiau dirba kojos.

Per tokias varžybas kaip šiandien svarbiausia dirbti komandiškai, laiku pasikeisti, gerai sutarti – čia laimi ne stipriausi, o tie, kas greičiausiai pasikeičia“, – pasakojo H. Žustautas.

Be kanojininko varžybose dalyvavo ir pora Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinių, pasipuošusių šventiniais Kalėdų senelio elnių ragais. Buvo ir labai jaunų dalyvių, irklus į rankas paėmusių tik šiemet, ir vyresnių.

Rezultatai:

1. „Komanda 3” (Dominykas Jančionis, Indrė Kvartūnaitė, Gintarė Paulavičiūtė, Ignas Kučinskas, Gabrielius Guogis, Herkus Daukantas, Vaidas Valatkevičius) – 5:55,10 min.

2. „Komanda 4” (Milda Valčiukaitė, Henrikas Žustautas, Adomas Klimantavičius, Edmundas Šemeto, Justas Girstaitis, Aleksandras Baranovas, Goda Šimonytė) – 6:01,50 min.

3. „Komanda 2” (Agata Mlynska, Kęstutis Juozėnas, Tomas Sutula, Gabija Kazakevičiūtė, Edgaras Komaras, Šarūnas Balnys, Dainius Šimkaitis) – 6:03,10 min.

4. „Komanda 1” (Žilvinas Martinkėnas, Adomas Venskus, Aušrinė Miliauskaitė, Petras Poškus, Paulius Izis, Svajūnas Liekis, Lėja Bačiulytė) – 6:05,10 min.

5. „Komanda 5” (Julija Komaraitė, Rokas Urba, Nikodemas Tučkus, Justinas Balašaitis, Marta Bačiulytė, Karolis Sunklodas, Lina Šaltytė) – 6:11,00

6. „Komanda 6” (Sandra Liekytė, Mantas Trakšelis, Kęstutis Kuzminskas, Justina Juozėnaitė, Vidmantas Čiūta, Akvilė Rakauskaitė, Simonas Utkus) – 6:23,00 min.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką