Nankino jaunimo olimpiadoje Lietuvai atstovaus Andrius Lapatiukas ir Sonata Petrikaitė

Penktadienį Trakuose vykusioje kontrolinėje regatoje Andrius Lapatiukas ir Sonata Petrikaitė iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Nankino vasaros jaunimo olimpinėse žaidynėse rugpjūčio 16-28 dienomis.
Vytautas ir Andrius Lapatiukai
Vytautas ir Andrius Lapatiukai / LIF.lt nuotr.
Temos: 1 Irklavimas

A. Lapatiukas kartu su broliu Vytautu Lietuvai teisę varžytis Nankine iškovojo pernai Trakuose vykusiame pasaulio jaunių čempionate. Ten pat vietą Nankine išsikovojo ir S. Petrikaitė su Roberta Navickaite.

Tačiau abi šios įgulos irkluoja porinio irklo valčių klasėje, o Nankine dvivietės varžysis kitoje rungtyje – pavienio irklo. Todėl į Nankiną nuspręsta siųsti dvi vienvietes valtis.

A. Lapatiukas kelialapį į jaunimo olimpiadą iškovojo įveikęs Dovydą Nemeravičių ir Armandą Kelmelį. Laimėtojas 1 km distanciją įveikė per 3 min. 22,1 sek. Antrą vietą užėmęs D. Nemrevaičius nuo jo atsiliko 4 sek. (3:26,2), o A. Kelmelis – 8 sek. (3:30,1).

S. Petrikaitė artimiausią varžovę įveikė dar didesniu skirtumu. Laimėtoja finišavo per 3 min. 41,2 sek., o antroji likusi Viktorija Senkutė – per 3 min. 50,1 sek. Trečiąją vietą užėmė Indrė Kvartūnaitė  (3:55,4).

Jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse iš viso varžysis 96 irkluotojai iš 48 valstybių – vienai valstybei irklavime gali atstovauti ne daugiau keturių sportininkų. Nankine bus irkluojama 1 km ilgio trasoje, kai suaugusiųjų varžybose yra lenktyniaujama 2 km trasoje. Irklavimo varžybos Nankine prasidės rugpjūčio 17-ąją, o finaliniai plaukimai vyks rugpjūčio 20 dieną.