Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 28d. 21:20

Nematoma Julijos Jefimovos patirtis: sunkūs santykiai su tėvu ir bėdos dėl rūbų

Julija Jefimova – už prabangaus gyvenimo slypi sudėtinga vaikystė. Interviu
Instagram nuotr. / Julija Jefimova – už prabangaus gyvenimo slypi sudėtinga vaikystė.

Pastarajame Europos plaukimo čempionate keturis aukso medalius iškovojusi Julija Jefimova atskleidė savo sportinės formos receptą, papasakojo apie santykius su tėvu ir treneriu Andrejumi Jefimovu, įpročius baseine ir mėgstamą miestą.

Negalima pamiršti J.Jefimovos dopingo istorijų, bet charizmatiškumo ir plaukimo krūtine greičio iš jos neatimsi.

Rusijos 26 metų plaukikė interviu sport24.ru pasakojo apie savo karjeros pradžią ir daug kitų plaukimo užkulisių, apie kuriuos ne taip dažnai prabyla plaukimo žvaigždės.

Apie santykius su tėvu. Problemų būta vaikystėje. Buvo ypač sunku, aš tiesiog krausčiausi iš proto. Lyg ir norisi būti normaliu vaiku, bet tėtis yra treneris. Mūsų santykiai buvo tokie, kad per treniruotes aš į jį kreipiausi vardu ir tėvavardžiu: Andrejau Michailovičiau. Tiesa, tai liko iki šiol. Mano tėvas negirdi, kai vadinu jį „tėčiu“. Namie tai jau „tėtis“ - ten viskas normalu.

Tačiau buvo labai sunku: tėvas sukūrė sportinę klasę, kur pradėjau mokytis. Jis mane pateikė klasiokams kaip pavyzdį, juk aš daug ką mokėjau. Buvo pykčių ir isterijų. Aš galvojau: Štai kitiems vaikams taip puiku – jie pasitreniruoja porą valandų ir išeina, jų galvos laisvos. O man tėvas aiškindavo prieš treniruotes ir po jų.

Iš kitos pusės, tėvas man kalbėdavo apie olimpiadą. Pamenu, kad einu su dviračiu, o jis planuoja, po kiek metų pasieksiu pirmąjį suaugusiųjų sporto laipsnį, po kiek - meistro, kada važiuosiu į pirmąsias olimpines žaidynes, kada į antrąsias. Bet tėvas nesitikėjo, kad bus ir trečiosios. Tuo labiau ketvirtosios, kurioms dabar ruošiamės.

„Scanpix“/AP nuotr./Julija Jefimova
„Scanpix“/AP nuotr./Julija Jefimova

Kai perėjau pas Iriną Viatčaniną ir skambindavau tėčiui pasiskųsti, kaip man sunku, o jis sakė: „Taip ir turi būti“. Kažkurį kartą pasakiau jam, kad nepamirštu, kad dabar turiu kitą trenerį, o man reikia tėčio. Ir tada mūsų santykiai pasikeitė, pasidarė lengviau.

Dabar tėtis plėšosi: žino, kad yra mano treneris, bet tuo pačiu ir tėvas. O ir aš suaugau. Man atrodo, kad jis kaskart kankinasi, kai krauna man sunkias treniruotes. Man net draugai pasakojo, kaip jis skundžiasi: „Nežinau, ką daryti. Suprantu, kad ji pavargo, bet juk reikia dirbti." Turbūt tėvui dabar sunkiau nei vaikystėje.

Apie sunkią vaikystę. Iš pradžių mokiausi sportinėje klasėje, paskui pervažiavau į internatą. Taip kad visą laiką treniravausi ir retai eidavau į diskotekas. Dabar galiu sau leisti per savaitgalius pasimatyti su draugais, bet anksčiau to nebuvo.

Būdama 16-os norėjau mesti plaukimą dėl sunkių treniruočių ir emocinės naštos. Bet Amerikoje buvo kitoks požiūris: treneris turi išmokyti tave mėgautis procesu, o ne žudyti baseine. Tai yra, gali treniruotis po 8 km dukart per dieną, paskui eiti į salę, viskas bus sunku ir blogai, bet jei tarp to pasitaikys viena žaisminga treniruotė, bus daug lengviau. Tada žinai, kas savaitės viduryje laukia kažkas linksmo, tad iš tiesų būna lengviau.

Kažkada tėvas stebėjo mano treniruotes Los Andžele, mums buvo sunkus laikotarpis, susikaupė sunkių treniruočių. Tada treneris davė mums didelį pripūstą fitneso kamuolį. 15-20 minučių mes juokėmės ir lipome ant kamuolio, smaginomės. Visi užsimiršo, mintys persijungė. Taip, mes pavargome, bet to nesijautė, nes viskas priklauso nuo galvos, mintyse lieka pastarieji pratimai.

Work hard, rest hard???????????????? #weekend #vegas

A post shared by Yuliya Efimova (@pryanya93) on

Apie Kaliforniją. Žinoma, kad treniruotės JAV ir Rusijoje labai skiriasi. Kalifornijoje saulė, atviras baseinas. Tai iškart pozityvu. Treneriai, žmonės į baseiną ateina ne tokie kaip pas mus. Pas mus visi liūdni, ateina į baseiną, kur viskas pilka ir blogai. Ir taip sunku, o dar treniruotis reikia.

Be to, pas mus vienas treneris dirba su trimis sportininkais, o ten komandinė sistema – po 70 žmonių kartu plaukioja. Gali kartais ateiti pavargęs, bet tave kažkas aplenkia, užsivedi ir dirbti aktyviau.

Apie baseiną ir jūrą. „Man patinka jūra, bet ten ne plaukioju, o maudausi.“

Apie norą pasipuošti. „Man užtenka pasirodyti su maudynių kostiumėliu.“

Apie kilometrus. Šiuo momentu plaukiu po 5-5,8 km per dieną, ne daugiau 6 km. Anksčiau plaukiau po 10 km, per dvi treniruotes per dieną. Maksimalios apimtys buvo 12,7 km per vieną treniruotę, per antrąją – 10 km, be to, dar salėje 2,5 valandos.

Salėje irgi dirbu būtinai. Nebūtinai dirbti su svoriais, aš jau seniai jų atsisakiau, dabar atlieku tik specifinius pratimus. Nedaug, bet su griežta kontrole. Daugiausiai mankštinuosi su gumomis, be to, pritūpimai be svorio, lengvi šuoliukai. Tačiau plaukimas – labai gerai. Neprofesionalus gydo, patiesina nugarą.

Apie plaukikių problemas perkant rūbus. „Taip, visada yra bėdų. Mano pečiai – platūs, krūtinė ištreniruota. Užsivelki džinsus, bet tai kažkur stringa, tai kažkur per platu. Su sukniomis ir marškinėliais tas pats: per pečius viskas per ankšta, o per taliją – per dideli. Taip kad perku didesnio dydžio ir tada užsiuvu.

Apie daugybę plaukimo kepurėlių. Aš turiu apie 20. Tačiau yra firminė rožinė kepurėlė. Man kartais jas pristato dideliais kiekiais, bet taip jas ir išdalinu dovanoms. O žmonės įsižeidžia, kad mažai jų duodu.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Julija Jefimova
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Julija Jefimova

Apie plaukikių plaukų problemas dėl chloro. Oda ir plaukai stipriai išsausėja. Po treniruotės eini į dušą ir delnais tepiesi kremu.

Apie kojų mostus plaukiant krūtine. Kiekvienas būdas turi savas taisykles. Krūtine plauki kaip varlytė, bet po posūkio galima vieną kartą suplakti kojomis delfinu. Jei du, - diskvalifikuoja.

Apie plaukimą, kai nelieka jėgų. Tokiais momentais aš jau apie nieką negalvoju, protas atsijungia. Dirba tik raumenų atmintis, aš tiesiog plaukiu. Kartais galvoju „dar truputį, dar truputį“, bet šiaip protas atsijungia.

Apie plaukikes didele krūtine. „Profesionalių plaukikių nėra. Bet yra draugių, kurios anksčiau plaukiojo, ne aukštu lygiu. Bendrai visų yra 2-3 dydis, o tai plaukime normalu. Bet plaukimo kostiumėliai labai suspaudžia, į juos sunku įlįsti. Jie gaminami iš tokios medžiagos, kuri padeda išsilaikyti ant vandens. Medžiagai yra reikalavimai. 2009 metais buvo gaminami superkostiumai, visi pradėjo gerinti pasaulio rekordus. Rezultatus pradėjo lemti ne treniruotės ar talentas, o kostiumai.

Pamenu pati save: man tas kostiumas iškart nelipo, aš dažnai plaukiau su paprastu, bet treneris vertė vilktis super kostiumą net per treniruotes. Man net teko kelis kilogramus pridėti, kad geriau tikčiau tam plaukimo rūbui.

„Scanpix“ nuotr./Julija Jefimova
„Scanpix“ nuotr./Julija Jefimova

Apie švilpimą Rio tribūnose. Dažniausiai, kai man nutinka kokių problemų, tai mane labai motyvuoja. Tačiau, jei atvirai, aš labai nuo visko pavargau. Mano tėtis turi bėdą: jis vis šiek tiek painioja startų laiką. Aš ateinu įsitikinusi, kad startas už dviejų valandų, o jis man sako, kad plauksiu po 10-15 minučių. O juk reikia apšilti, persirengti, pasiruošti. Man yra buvę, kad ir likus 5 minutėms iki starto įlekiu į kambarį ir be apšilimo šoku į varžybinį kostiumėlį. Tėvas dažnai tai daro, galbūt pergyvena ir ne ten pasižiūri. Bet man nebesinori visa tai patirti, tai didelė įtampa.

Apie žodžius, kuriuos girdi plaukdama. Plaukimas krūtine – ciklinis būdas, kai išneri ir tik tada yra laiko išgirsti kažką. Dažniausiai rėkiama „op“, nes daugiau nelabai ir spėsi. Bet tai tik plaukime krūtine, nes kitais būdais plaukiant kiek kitaip.

Apie dažnas keliones į Barseloną. Tai tiesiog gražus miestas. Man patinka skirtingi miestai, bet Ispanijoje surengiau dvi pastarąsias stovyklas, man ten labai patiko: prie jūros, gražu, ramu, skanus maistas. Italijoje rengiau stovyklas – irgi gerai, šilta, aplink geri žmonės, geri baseinai.

Apie svajonę. Mano svajonė nepasikeitė – tai olimpinis auksas.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Tragedija pasibaigusios regatos dalyviai: sąlygos buvo nelengvos, bet niekas varu nevarė

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiaus susitikime su Baltijos šalių pašvęstaisiais – neplanuotas pokalbis su vienuolėmis

Verslas

Pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje gyvena laukimu ir mokosi lietuvių kalbos

Aktualu

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius po „Viešpaties angelo“ maldos prakalbo lietuviškai: „Gražaus sekmadienio! Skanių pietų!“

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Buvusio Vilniaus geto vietoje iš akmenų sudėta Dovydo žvaigždė

Aktualu

Sigitas Tamkevičius: Sekmadienio Evangelija. Įsiklausykime į popiežiaus Pranciškaus žodžius

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Kaune: „Lietuva gali paliudyti, kaip nukrečia šiurpas ištarus žodį Sibiras arba getai“

Gyvenimas

Kokios kaktos raukšlės rodo tikimybę susirgti širdies ligomis?

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugsėjo 16 – 22 d.)

Maistas

Atsargos žiemai su obuoliais: košės, kompotai, čatniai ir kiti skanėstai

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kodėl per šv. Mišias Kaune popiežius ir dvasininkai dėvėjo žalius drabužius

Gazas

Įtemptas didysis BEC 4H finalas Estijoje: avarijos ir paaiškėję čempionai

Vardai

Liucinos Rimgailės atostogos Balyje: be vyro, švenčiant pasakiškas draugės vestuves

Vardai

Julia Roberts išnuomoja namą Malibu: pas žvaigždę gyventi galima už 10,5 tūkst. dolerių per mėnesį

Gyvenimas

Vietoj citrinų – svarainiai. Kokiomis naudingomis savybėmis jie pasižymi?

Aktualu

Tragiška regata: iš jachtos iškritę tėvas ir sūnus nerasti, išgelbėta mergina mirė

Interviu Kultūra

Kitokie vaidmenys operoje: interviu su R.Karpiu, J.Vaškevičiūte ir T.Girininku

Naujienos

24sek

Sujudimas Birželio 23-iosios gatvėje: J.Valančiūnas įvykdė D.Grybauskaitei duotą pažadą

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Laima: pokyčiai prasidėjo nuo pakeisto namo lango

Aktualu

R.Juknevičienė: turime kalbėti apie reikiamus pajėgumus, kad Kovo 11-osios valstybė apskritai išliktų

Infografikas
Aktualu

Lietuvoje nepriėmė dirbti mokytoja, nors užsienyje įgijo pedagogės išsilavinimą

Verslas

Nacionalinės koncertų salės galimybių studiją rengs dvi įmonės

Aktualu

Kretingos rajone krautuvas kaušu kliudė ir mirtinai pervažiavo vyrą

Vardai

Jurgita Jurkutė-Širvaitė: „Gimus dukrelei avantiūrų sumažėjo“

Aktualu

Vyriausybė svarsto skolintis, kad pasiektų NATO 2 proc. gynybos finansavimo rodiklį

Vardai

I.Zasimauskaitės diskusija apie laimę sudomino K.Meschino: pirmąkart viešumoje pasirodė su mylimuoju

Aktualu

Lietuvis, gyvenantis Islandijoje nuo penkerių, negauna pilietybės dėl netikėtos priežasties

Aktualu

Gali sumažėti ligoninių skubios pagalbos skyrių

N-18 Aktualu

Marijampolėje kalintis žmogžudys nori dirbti: „Jei neperkels į Pravieniškes, žudysiu“

Gazas

Nidoje bręsta taksi paslaugų reforma

Deuce

Rimtą signalą savo oponentams pasiuntęs Rogeris Federeris pergale pradėjo „US Open“

Aktualu

D.Trumpas perspėja „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“ būti atsargias

Verslas

Krymo „ekonominis stebuklas“: gyventojai „susimetė“ ir biudžetas auga

Aktualu

Kviečiama teikti paraiškas Vilniaus istorijos tyrinėjimų stipendijai gauti

Aktualu

Orai.lt: vasara iškeliauja ramiai

Aktualu

Nauja migrantų krizė – žmonės bėga iš bankrutuojančios Venesuelos

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką