2019 08 08 /16:15

Neprilygstamas Danas Rapšys – Kinijoje nuskynė auksą ir pagerino rekordą

Kinijoje vykstančiame antrajame FINA Pasaulio taurės etape pirmą aukso medalį iškovojo Danas Rapšys.
Dano Rapšio triumfas ir apmaudas
Dano Rapšio triumfas ir apmaudas / „Scanpix“ nuotr.

D.Rapšys laimėjo 400 metrų laisvuoju stiliumi finalą, finišavęs per 3:43,91 min., ir pagerino prieš savaitę savo paties pasiektą pasaulio taurės rekordą.

Iki jam pačiam priklausančio Lietuvos rekordo trūko labai nedaug – jis yra 3:43,36 min.

Atrankoje lietuvis šią distanciją įveikė per 3:54,74 min.

Sidabrą iškovojo kinas JI Xinjie (3:49.87), bronzą – Thomas Fraseris-Holmesas (3:54.20).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

D.Rapšys jau iškovojo du aukso medalius pirmajame pasaulio taurės etape Tokijuje.

Šįkart jis džiaugėsi „lengvu“ vandeniu ir dėkojo savo pagalbininkų komandai.

Netrukus po Dano plaukęs Andrius Šidlauskas vyrų 100 metrų plaukimo krūtine finale atplaukė per 1 minutę ir 0,16 sek. ir užėmė šeštą vietą.

Aukso medalį iškovojo kinas Zibei Yan (59,08 sek.), aplenkęs amerikietį Andrew Wilsoną ir kiną Lizhou Wangą.

Kinijoje susirinko daug pajėgių plaukikų, tokių kaip amerikiečiai Michaelas Andrew, Blake'as Pieroni, Andrew Wilsonas, kinas Xu Jiayu, australai Mitchellas Larkinas ir Thomas Fraseris-Holmesas, rusas Vladimiras Morozovas, brazilas Felipe Franca Silva ir kiti.

Per tris varžybų dienas A.Šidlauskas planuoja dalyvauti 50, 100 ir 200 m plaukimo krūtine bei 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse. D.Rapšys ketino varžytis šešiose distancijose – plaukti 100, 200, 400 m laisvu stiliumi ir 100 m nugara.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyksta trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims 7 šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizinį fondą. Visi etapai vyksta 50 m baseine, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.