Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 16:20

Netikėtas posūkis – Danas Rapšys vietoj revoliucinių varžybų pasirinko kitą taikinį

Plaukikas Danas Rapšys iškeliauja į varžybas
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Plaukikas Danas Rapšys iškeliauja į varžybas

Geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys nusprendė pakeisti maršrutą. Suskaičiavęs įtempto kalendoriaus pliusus ir minusus 24 metų panevėžietis paprašė išbraukti jį iš Ukrainos milijardieriaus įkurtos Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) komandos „Energy Standart“.

ISL rengiasi premjerai.

Nepatenkintos Tarptautine plaukimo federacija (FINA) veikla ryškiausios vandens sporto žvaigždės po trijų savaičių pradės komandomis lenktyniauti pirmą kartą rengiamose ISL varžybose.

Keturios Europos ir keturios JAV komandos etapu Indianapolyje atvers naują plaukimo eros puslapį, nes tokių varžybų dar nebuvo.

Daugiau nei 5 mln. JAV dolerių sudaro prizinį fondą, dėl kurio varžysis olimpiniai, pasaulio čempionai, sezono rungčių lyderiai.

Adamas Peatty, Sarah Sjostrom, Ryanas Murphy, Federica Pellegrini, Chadas le Closas, Nathanas Adrianas ir kitos plaukimo garsenybės startuos septynių etapų JAV ir Europos miestuose varžybose, kurios vyks po dvi dienas, o viską vainikuos finalinis turnyras Las Vegaso baseine.

Greičiausiai šiais metais 200 m laisvuoju stiliumi plaukusį D.Rapšį kvietimais atakavo daug komandų, o jis pats buvo sutikęs atstovauti lygos įkūrėjo Ukrainos energetikos verslo milijardieriaus Konstantino Grigorišino plaukimo klubui „Energy Standart“, su kuriuo treniruojasi ir Simonas Bilis.

Tačiau D.Rapšys pakeitė sezono kryptį. Antradienį jis su dar dviem plaukikais – Deividu Margevičiumi ir Andriumi Šidlausku, o taip pat trenere Ina Paipeliene ir kineziterapeutu Andriumi Bogdeliu, iškeliavo į treniruočių stovyklą Turkijoje, išbraukęs ISL iš savo įtempto kalendoriaus.

„Pasikeitė planai. Mes nebevyksime į ISL varžybas. Tai skubotas sprendimas, galbūt priimtas ne pačiu tinkamiausiu laiku, bet važiuosime į visus pasaulio taurės etapus, – sakė D.Rapšys. – Daug kartų perbraižėme planą, bet dabar viskas turėtų būti labai gerai.“

Jis neslėpė, kad sprendimų svarstykles lėmė ir finansiniai skaičiavimai.

„Jeigu paimtume skaičius, apsispręsti nebuvo sunku, – sakė D.Rapšys. – Bet morališkai sudėtingiau, nes komandos jau buvo suburtos. Ką gi – reikės komandai atidirbti ateityje.

Dabar ir kiti plaukikai keičia planus. Mano draugas iš Italijos Gabrielle Detti irgi nori ruoštis kitaip, Rusijos plaukikas panoro ruoštis Jungtinėse Valstijose – visi atranda savų priežasčių.“

D.Rapšys vaikosi stambų laimikį FINA pasaulio taurės varžybose.

Per tris pastaruosius pasaulio taurės etapus Japonijoje, Kinijoje ir Singapūre šią vasarą D.Rapšys laimėjo net 6 aukso apdovanojimus, plaukdamas 200 ir 400 m laisvuoju stiliumi, ir pridėjo sidabrą jam mažiau įprastoje 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys
AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Visų pasaulio taurės plaukikų vyrų reitinge D.Rapšys yra trečias pagal taškus (111). Tik Rusijos sprinto laisvuoju stiliumi žvaigždė Vladimiras Morozovas (156) ir krūtine plaukiantis amerikietis Andrew Wilsonas (129) per pirmuosius etapus surinko daugiau.

Jei panevėžiečiui pavyktų išsilaikyti taip aukštai per likusius keturis etapus spalį ir lapkritį Budapešte, Berlyne, Kazanėje ir Dohoje, jis pretenduotų į vieną geriausiam trejetui numatytą didžiųjų prizų. Neskaitant premijų už pasiekimus atskirose rungtyse ir etapuose, sezono pabaigoje pasaulio taurės geriausias plaukikas bus apdovanotas 150 tūkst. dolerių, antras – 100 tūkst. dolerių, trečias – 50 tūkst. dolerių.

Sėkmės atveju, D.Rapšys galėtų pretenduoti per metus uždirbti šešiaženklę sumą, kuri būtų kelis kartus didesnė nei triumfo su komanda atveju ISL pirmenybėse.

„Paskaičiavome, kad tie plaukikai, kurie daug dirba ir pasaulio taurės etapuose gali gerai pasirodyti daug rungčių, gali nemažai uždirbti, – sakė D.Rapšys. – Kitiems plaukikams gardesnis pyragėlis būrų ISL varžybos, todėl jie ten ir plauks.“

Arno Strumilos / 15min nuotr./Plaukikas Danas Rapšys iškeliauja į varžybas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Plaukikas Danas Rapšys iškeliauja į varžybas

Kai kurių FINA ir ISL varžybų datos savaitgaliais sutampa, tad suspėti visur yra neįmanoma.

Be to, D.Rapšiui svarbu trumpesnės kelionės, nes reikia kaupti energiją dviem svarbiems čempionatams – šių metų gruodį vyksiančioms Europos pirmenybėms 25 metrų baseine ir 2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms.

„Pagrindinis taikinys olimpinės žaidynės, – sakė D.Rapšys. – Artimiausios varžybos bus 50 metrų baseine, o tai man tinka rengiantis Tokijui. Galėsiu net pabandyti pakeisti techniką, nes svarbių varžybų ilgajame baseine trūkdavo.“

Arno Strumilos / 15min nuotr./Plaukimo trenerė Ina Paipalienė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Plaukimo trenerė Ina Paipalienė

Tai pirmasis toks sudėtingas sezonas per plaukiko karjerą, kai tenka varžytis tokiu dideliu krūviu. Rugpjūčio pradžioje, grįžęs po pasaulio čempionato ir trijų planetos taurės etapų Azijoje jis atrodė labai pavargęs, o pora savaičių poilsio pralėkė per greitai.

Paklaustas ką veikė per atostogas, D.Rapšys atsakė tiesiai šviesiai: „Nieko. Kelias dienas su drauge buvau pajūryje, o šiaip daugiausiai laiko tiesiog gulėjau ir bandžiau atsigauti. Nelabai pailsėjau. Bent dar vienos savaitės reikėjo, kad suvokčiau, kad tai buvo atostogos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką