Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 04, 14:55

Oficialu: Giedrius Titenis jau turi kelialapį į olimpines žaidynes

Gruodį vykusiame Atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate triskart olimpietis 100 m krūtine plaukime užfiksavo 59,92 sek. rezultatą. Ir nors tąkart Giedrius Titenis varžėsi dvikovoje su Andriumi Šidlausku, pagrindinis tikslas buvo įveikti olimpinį „A“ normatyvą, kuris šioje rungtyje yra 59,93 sek.
Giedrius Titenis
Giedrius Titenis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Fortūna buvo plaukiko pusėje – normatyvas pranoktas 0,01 sek., tačiau dar reikėjo sulaukti oficialaus Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) patvirtinimo, nes geriausių Lietuvos brasistų dvikova nebuvo įtraukta į išankstinę čempionato programą.

FINA, įvertinusi, kad šis plaukimas buvo surengtas laikantis reikalingų procedūrų, G.Titenio pasiektą rezultatą patvirtino, tokiu būdu suteikdama teisę dalyvauti jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse sportininko karjeroje.

Pats plaukikas tikina, kad pasiruošimas joms dabar bus kur kas psichologiškai lengvesnis.

„Žinoma, bus lengviau ruoštis žaidynėms ir startuoti kituose startuose, kai nėra tokio spaudimo. Visada žinojau, kad aš galiu įvykdyti normatyvą. Į kiekvieną startą eidavau su viena mintimi, kad reikia jį padaryti. Dabar visa tai bus galima padėti į šoną ir kauptis geriausiam laikui“, – sakė plaukikas.

Iki 200 m plaukimo krūtine normatyvo (2.10,35) praėjusiame pasaulio čempionate lietuviui pritrūko tik 0,30 sek., todėl antrasis kelialapis – ranka pasiekiamas.

„Treneris po Lietuvos čempionato norėtų akcentuoti ir 200 metrų, ir 100 metrų. Kadangi praėjęs sezonas buvo ganėtinai sudėtingas, su didelėmis pertraukomis ir įsiplaukimu, nežinojimu dėl ateities, pradžioje labiau akcentavome sprintą. Daugiau pailsėjome vasarą, ji nebuvo tokia įtempta, stipriai buvo kitokia – daug laisvesnė nei visada. Pagrindiniai startai vasarą šiemet buvo atkelti. Todėl dabar laukia tolimesnis darbas iki olimpiados, daugiau akcentų į patį plaukimą, 200 metrų“, – pasakojo G.Titenis.

Nacionalinis rekordininkas, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas džiaugiasi, kad gruodį surengtos svarbiausios Lietuvos plaukikų varžybos – šalies čempionatas – vyko 50 m ilgio baseine, nes įprastai metus sportininkai užbaigdavo trumpame vandenyje (25 m baseine).

„Dabar daugiausiai treniruojuosi ilgame baseine. Į tai, kad gruodį Lietuvos čempionatas vyko 50 m ilgio baseine, žiūriu tik teigiamai, nes praėjęs sezonas nebuvo išbaigtas. Ir tas trumpas vanduo nėra toks svarbus, kaip olimpiniai normatyvai. Jaunučiam, jauniam taip pat reikia vykdyti normatyvus, ruoštis pagrindiniams startams. Viskas buvo ganėtinai neblogai. Mes žinojome iš anksto, kad šalies čempionatas vyks gruodį ilgame baseine. Turėjome laiko tam pasiruošti“, – sakė jis.

Praėjęs šventinis laikotarpis sportininkui buvo lengvesnis, tačiau su plaukimu ir be pertraukų. O jau šiandien G.Titenis grįžo į Klaipėdą, kur pratęs pasiruošimą artėjančioms olimpinėms žaidynėms.

Pagal olimpinės atrankos taisykles, viena šalis į tą pačią plaukimo rungtį gali deleguoti tik du sportininkus, jeigu jie abu yra įvykdę „A“ lygio normatyvus. „B“ normatyvo įvykdymas kelialapio neužtikrina.

Iš šalies plaukikų vietas Tokijo olimpinėse žaidynėse be jau minėto Giedriaus Titenio yra užsitikrinę Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi, 200 m kompl. b.) ir Andrius Šidlauskas (100 m krūtine). Lietuva taip pat galės deleguoti ir vyrų estafetės komandą (4 x 100 m kompl. b.).

Olimpinė plaukimo atranka tęsis iki 2021 m. birželio 27 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką