Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olimpiniai prizininkai Trakuose kovos tarpusavyje

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas
Vytauto Dranginio nuotr. / Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalius Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas iškovojo irkluodami dvivietę baidarę. Tačiau šį sezoną olimpiniai prizininkai bus priversti kovoti vienas prieš kitą vienvietėse baidarėse. Tokią brolžudišką kovą lėmė Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos pakeistos olimpinės distancijos.

Po Rio žaidynių iš olimpiados programos braukiama dviviečių baidarių 200 metrų distancija. Olimpine distancija liko 200 m. vienviečių baidarių varžybos. Būtent šioje distancijoje laukia didžiausia intriga šį savaitgalį Trakuose vyksiančiose Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose – D. ir S. Survutų memoriale.

„Šioje distancijoje laukia atkakliausia kova dėl dviejų kelialapių į pasaulio taurės varžybas. Pasaulio taurės pirmuose etapuose geriausiai pasirodęs baidarininkas vyks į Europos čempionatą, nes šaliai skiriama tik viena vieta. Todėl pergalės kaina Lietuvos taurės varžybose – kaip niekada didelė. Konkurencija laukia labai atkakli, nes Lietuvoje visada buvo stipri sprinterių mokykla ir į dvi vietas pretenduoja keturi pajėgūs baidarininkai, tarp jų – trys olimpiečiai. Praėjusių metų Lietuvos čempionas šioje distancijoje paaiškėjo tik po foto finišo“, - sako Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

200 m. distancijos favoritu laikomas dviejų pastarųjų metų Europos čempionatų prizininkas, Rio olimpiadoje 9 vietą užėmęs Ignas Navakauskas. Tačiau praėjusių metų Lietuvos čempionate, I.Navakauską vos keliomis šimtosiomis sekundės pavyko įveikti A.Lankui. Trečią vietą užėmė E.Ramanauskas.

„Esam ne kartą Lietuvoje dalyvavę vienviečių varžybose, tačiau šiais metais konkurencija ir įtampa bus daug didesnė, nes Trakuose kovosime dėl kelialapių į pasaulio taurės varžybas. Favoritu laikyčiau I.Navakauską, nes jis jau ne vienerius metus specializuojasi vienviečių varžybose. Į medalių dalybas gali įsiterpti ir Artūras Seja, kuris treniruotėse neatsilieka, o kartais net aplenkia labiau patyrusius baidarininkus. Viskas priklausys nuo smulkmenų, nes visi keturi vienvietininkai – panašaus pajėgumo“, - teigia E.Ramanauskas.

„Nusprendėme nestartuoti dviviete baidare, nes artimiausiu metu šios rungties nebus tarptautinėse varžybose. Todėl kovosim vienviečių baidarių varžybose. Man asmeniškai tai – gan keista, nes reiks kovoti vienas prieš kitą, kai su Edvinu esame įpratę irkluoti kartu ir dirbti kaip komanda dvivietėje baidarėje“, - tvirtina A.Lankas.

Dviviečių baidarių varžybose dukart Europos čempionato prizininkais tapę A.Lankas ir E.Ramanauskas Trakuose ketina sėsti į vieną valtį, bet ne į dvivietę, o į keturvietę.

„Tarptautinė federacija ketina įtraukti į olimpiados programą keturviečių baidarių 500 m. rungtį, todėl norime išbandyti ją varžybose Lietuvoje. Turime nemažai pajėgių baidarininkų ir norime suformuoti pajėgią keturvietę, kuri galės kovoti dėl medalių Europos ir pasaulio čempionatuose. Pernai spontaniškai suformuota keturvietė baidarė laimėjo pasaulio taurės varžybų etapą ir įrodė, kad galima kovoti dėl medalių ir šioje distancijoje“, - sako R.Petrukanecas.

Šeštadienį ir sekmadienį vyksiančiose Lietuvos taurės varžybose dalyvaus ir kiti Rio de Žaneiro olimpiados dalyviai. 5 vietą olimpiadoje užėmę Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas startuos baidarių dviviečių 1000 m. varžybose.

Įdomi kova laukia kanojų vienviečių 200 m. ir 1000 m. varžybose, kur varžysis Rio olimpiados dalyvis ir Europos žaidynių čempionas Henrikas Žustautas bei 200 m. distancijos pasaulio rekordininkas Vadimas Korobovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką