2021 04 11 /16:07

Olimpinių prizininkių dueto sugrįžimas paženklintas Europos sidabru

Italijoje vykstančiame Europos irklavimo čempionate sidabru paženklintas lietuvių Donatos Karalienės ir Mildos Valčiukaitės pasirodymas.
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė / Vytauto Dranginio nuotr.

Po D.Karalienės sugrįžimo į didįjį sportą pirmą sykį rimtose varžybose startavusios 2016 metų olimpinių žaidynių prizininkės ir 2013 metų pasaulio čempionės finale sekmadienį finišavo per 6 min. 53,33 sek. ir nusileido tik Rumunijos atstovėms (6.49,84).

Senojo žemyno pirmenybių bronza atiteko Didžiosios Britanijos sportininkėms.

31 metų D.Karalienė tik prieš pusmetį grįžo į didįjį sportą, po to, kai 2017 metais buvo paskelbusi apie sportinės karjeros pabaigą ir pagimdė dvynukus.

26 metų M.Valčiukaitė pernai atlaikė nugaros operaciją.

Pastaruosius kelerius metus ji irklavo valtyje su Ieva Adomavičiūte, bet ši sportininkė šiuo metu yra suspenduota dvejiems metams, kai jos organizme buvo rasta draudžiamos medžiagos higenamino.

D.Karalienės ir M.Valčiukaitės duetas dabar galingu startu Varezėje patvirtino, jo turi realių galimybių kautis vėl dėl olimpinių medalių Tokijo olimpinėse žaidynėse, prasidėsiančiose liepos 23 dieną. Lietuvos įgula turi olimpinį kelialapį, pelnytą M.Valčiukaitės ir I.Adomavičiūtės dar 2019 metais.

Organizatorių nuotr./Porinė keturvietė

Deja, tačiau medalių iškovoti nepavyko Lietuvos porinei keturvietei įgulai, kurią sudaro Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius.

Lietuvos sportininkai finale liko šešti, o pirmą vietą iškovojo Italijos įgula.

Pavienę keturvietę valtį irkluojantys Dovydas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Domantas Stankūnas B finale užėmė penktąją poziciją (6.10,41), o galutinėje rikiuotėje liko 11-i.

Moterų varžybų B finale ketvirta finišavo Viktorija Senkutė (8.07,59). Jai čempionate atiteko 10-a pozicija.

Vyrų vienviečių valčių C finale Armandas Kelmelis (7.14,46) finišavo penktas. Galutinėje įskaitoje jis liko 17-as.