Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 29d. 10:53

Paaiškinimas: žodžiu „leškos“ trenerė nenorėjo įžeisti plaukikės

Ugnė Mažutaitytė liko įskaudinta trenerės Inos Paipalienės žodžių.
Ugnė Mažutaitytė liko įskaudinta trenerės Inos Paipelienės žodžių.

Lietuvos plaukimo federacija pateikė savo paaiškinimą, jog plaukikė Ugnė Mažutaitytė klydo dėl jai pasaulio plaukimo čempionate išsakytų trenerės Inos Paipelienės žodžių.

Pasaulio plaukimo čempionatas Pietų Korėjoje baigėsi skandalu Lietuvos rinktinėje.

Plaukikė Ugnė Mažutaitytė socialiniame tinkle feisbuke paskelbė įrašą apie tai, kad prieš startą įsižeidė dėl Lietuvos plaukimo rinktinės trenerės Inos Paipalienės žodžių.

„Atėjo laikas, kuomet nebegaliu tylėti, ir kaip sportininkė atstovaujanti visoms moterims sporto pasaulyje, jaučiu pareigą prabilti viena svarbia tema.

Dieną prieš startą Pasaulio čempionate sulaukiau itin žeminančios replikos. Lietuvos plaukimo federacijos vyriausioji trenerė Ina Paipelienė priešais mano komandą, draugus bei personalą, garsiai pakomentavo apie mano išvaizdą, pavadindama mano „leškas“ storomis.

Tai buvo neprofesionalu ir žema, komentuoti apie mano išvaizdą DIENĄ PRIEŠ mano svarbiausią gyvenimo startą. Apskritai, laidyti bet kokius komentarus apie žmogaus kūną prieš kitus, yra NEPRIIMTINA. Kitą dieną po mano 200 m nugara starto aš sulaukiau trenerės atsiprašymo. Tik po mano plaukimo ji man pasakė, kad savo komentaru nieko blogo man padaryti nenorėjo“, – rašė 22 metų plaukikė.

Sergejaus Melkovo nuotr./Ugnė Mažutaitytė
Sergejaus Melkovo nuotr./Ugnė Mažutaitytė

Lietuvos plaukimo federacija pateikė savo poziciją šiuo klausimu.

Pirmadienį federacijos oficialiame puslapyje ltuswimming.com paskelbtame įraše, kurio autorius nėra nurodytas, rašoma: „Spaudoje minimas pokalbis įvyko 2019 m. liepos 25 d. plaukikų apšilimo zonoje po pasibaigusios 4x100 m kombinuotos mišrios estafetės, kurioje Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo ir Ugnė Mažutaitytė.

Pokalbis vyko viešoje erdvėje, bet jis nebuvo viešas. Pokalbyje dalyvavo plaukikė U.Mažutaitytė, trenerė I.Paipelienė ir Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. Kiek atokiau stovėjo rinktinės masažuotoja Lina Katelytė, kuri neišgirdo pokalbio. Dar atokiau mankštinosi kiti rinktinės plaukikai.

Tai buvo darbinis atsakymas į U.Mažutaitytės užduotą klausimą: „Koks buvo mano startas?“. Į užduotą klausimą trenerė I.Paipelienė atsakė: „Su tokiom leškom gero starto nepadarysi, aš esu sena, ir tai mano leškos turi daugiau raumenų.“ Pokalbyje žodis „storos“ iš viso nebuvo vartojamas. Jokio tolimesnio pokalbio nebuvo.

Kitą dieną, po U.Mažutaitytės 200 m nugara parengiamųjų plaukimų, prezidentas E.Vaitkaitis kalbėjosi su plaukike. Prie jų priėjo Ina Paipelienė ir atsiprašė už vakar dieną išsakytus žodžius ir dar kartą paaiškino, kad plaukiant nugara kojos yra pagrindinis varikliukas. Norint pagerinti rezultatą, būtina stiprinti kojas – daryti šuoliukus, daryti pritūpimus, visur su savimi vežiotis šokdynę. Negalima laukiant starto vien gulėti lovoje ir valgyti.

Merginų plaukikių organizmas skiriasi nuo vaikinų – vaikinams poilsis veikia vienaip, o merginoms, norinčioms pasiekti rezultatų, būtina nuolat būti aktyvioms, tokiu būdu kaip galima palaikant aukštą testosterono lygį. Trenerė paaiškino, kad nori tik gero ir jeigu plaukikė nori įvykdyti normatyvą į olimpines žaidynes, ji turi įsiklausyti.

Plaukikė U.Mažutaitytė pasakė, kad priima atsiprašymą ir pykčio nelaiko. Taip pat pasakė, kad komentuoti kitų moterų kūnus nederėtų arba tai reiktų daryti kitokiu būdu. Pažymime, kad atsiprašymo pokalbis vyko iki žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Pasaulio plaukimo čempionate Lietuvos plaukikai neiškovojo nė vieno medalio.

Arčiausiai jo buvo I.Paipelienės treniruojamas Danas Rapšys, užėmęs ketvirtą vietą 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje, o 200 m distancijos finale plaukęs greičiausiai, bet diskvalifikuotas dėl nežymaus krustelėjimo starto metu – Lietuvos plaukimo federacijos protestas buvo atmestas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką