Pagerino 29-metį Lietuvos rekordą

JAV vykstančiose „Austin Grand Prix“ plaukimo varžybose 19-metė Raminta Dvariškytė pagerino 100 metrų rungties krūtine Lietuvos rekordą, kuris nuo 1980 metų priklausė olimpinei čempionei Linai Kačiušytei.
Raminta Dvariškytė (kairėje) Pekino olimpiadoje su Rugile Mileišyte
Raminta Dvariškytė (kairėje) Pekino olimpiadoje su Rugile Mileišyte / Asmeninio albumo nuotr.

R.Dvariškytė 100 metrų nuotolį krūtine įveikė per 1 minutę 10,63 sekundės ir 0,05 sekundės pagerino beveik tris dešimtmečius gyvavusį Lietuvos plaukimo legendos L.Kačiušytės rezultatą (1 min. 10,68 sek.).

Tiesa, net ir toks pasiekimas 19-metei vilnietei negarantavo rungties nugalėtojo vardo – R.Dvariškytė finišavo penkta.

Geriau Lietuvos olimpinės rinktinės narei „Austin Grand Prix“ plaukimo varžybose sekėsi 200 metrų krūtine rungtyje. 2 minutes 32,68 sekundes distancijoje sugaišusi perspektyvi plaukikė liko tik per žingsnį nuo apdovanojimo – atplaukė ketvirta.