Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Pasaulio čempionate Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai kovos ir dėl olimpinių kelialapių

Rugpjūčio 23-27 d. Duisburge (Vokietija) vyks svarbiausios šių metų baidarių ir kanojų irklavimo varžybos. Pasaulio čempionate baidarininkai ir kanojininkai kovos ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.
Baidarių meistrai rengiasi pasaulio čempionatui.
Baidarių meistrai rengiasi pasaulio čempionatui. / BKI.lt nuotr.

Iš viso pasaulio čempionate dalyvaus daugiau negu tūkstantis sportininkų iš 92-iejų valstybių. Praėjusių metų pasaulio čempionate, kai nevyko olimpinė atranka, į Kanadoje vykusias pirmenybes atvyko trečdaliu mažiau – 61-os šalies atstovai.

Duisburge olimpiniai kelialapiai bus išdalinti dešimtyje rungčių. Lietuvos įgulos startuos šešiose olimpinėse distancijose.

„Duisburgo kanalas Lietuvos rinktinei yra sėkmingas kovojant dėl olimpinių kelialapių. 1992 m. būtent Duisburge olimpinį kelialapį į pirmąsias Lietuvai olimpines žaidynes po nepriklausomybės atkūrimo iškovojo ir Barselonos žaidynėse sėkmingai startavo Artūras Vieta. Duisburge Lietuvos baidarininkai laimėjo olimpinius kelialapius ir į 1996 m. Atlantos bei 2008 m. Pekino olimpines žaidynes. Tikimės, kad ta sėkmė mus lydės ir šiais metais vyksiančiose olimpinių kelialapių dalybose“, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis.

Keturviečių baidarių 500 m distancijoje varžysis Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja. Šioje rungtyje bus išdalinta dešimt olimpinių kelialapių. Tačiau bus atsižvelgiama į tai, kad į olimpinius kelialapius iškovojusių įgulų dešimtuką patektų visų žemynų atstovai. Praėjusių metų pasaulio čempionate Lietuvos keturvietė užėmė 10 vietą.

Dviviečių baidarių 500 m distancijoje startuos praėjusių metų šios rungties pasaulio vicečempionai M.Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Šioje rungtyje bus išdalinti 6 olimpiniai kelialapiai. A.Olijnikas dalyvaus ir vienviečių baidarių 1000 m rungtyje, kur bus kovojama dėl šešių bilietų į Paryžių. Pernai pasaulio pirmenybėse A.Olijnikas buvo 14-as.

Dviviečių kanojų 500 m nuotolyje startuos Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas. Olimpinius kelialapius laimės aštuonios greičiausios įgulos. Praėjusiais metais Lietuvos dvivietė pasaulio čempionate užėmė 8 vietą.

Moterų varžybose pasaulio čempionate debiutuos dvi Lietuvos atstovės. Kotryna Glemžaitė startuos vienviečių baidarių 500 m distancijoje, kur bus kovojama dėl šešių olimpinių kelialapių. Gabrielė Čerepokaitė varžysis vienviečių kanojų 200 m nuotolyje, kur kelialapiai atiteks aštuonioms geriausioms sportininkėms.

„Keliame aukštus tikslus ir sieksime iškovoti olimpinius kelialapius. Tam mūsų sportininkams reiks demonstruoti pačią geriausią sportinę formą karjeroje. Olimpinių žaidynių programoje sumažėjus sprinto distancijų iki dešimties, konkurencija tapo milžiniška ir į olimpines žaidynes pateks tik patys stipriausi. Medalį ar kelialapį gali lemti mažiausios smulkmenos ir šimtosios sekundės dalys. Visi Lietuvos rinktinės atstovai prieš svarbiausią metų startą išvengė traumų, pasiruošę tikrai gerai ir nusiteikę kovingai. Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Tikimės pratęsti tradiciją“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris Romualdas Petrukanecas.

Lietuvos atstovai dalyvaus ir dvejose neolimpinėse rungtyse. Vienviečių baidarių 200 m nuotolyje startuos A.Seja, o moterų varžybų toje pačioje distancijoje varžysis K.Glemžaitė.

Pasaulio čempionato atrankos plaukimai prasidės trečiadienį. Finalai ir medalių dalybos vyks nuo penktadienio iki sekmadienio.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai pasaulio čempionatuose yra iškovoję 26 medalius – 8 aukso, 7 sidabro ir 11 bronzos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką