Pasaulio čempionių titulą gynusios D.Vištartaitė bei M.Valčiukaitė šiemet – be medalių

Olandijoje vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate be medalių liko ir Lietuvos moterų porinės dvivietės įgula – čempionių titulus praradusios Donata Vištartaitė bei Milda Valčiukaitė.
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Lietuvos duetas sekmadienį finale 2000 m įveikė per 6 minutes 44,06 sekundės ir finišavo tik ketvirtos.

Nuo bronzą iškovojusių australių Olympios Aldersey bei Sally Kehoe (6:41,71) lietuvės atsiliko 2,35 sekundės.

Nugalėtojomis tapo Naujosios Zelandijos irkluotojos Fiona Bourke bei Zoe Stevenson (6:38,04), savo šaliai čempionių titulus šioje valčių klasėje sugrąžinusios po devynerių metų pertraukos, o sidabras atiteko lenkėms Magdelenai Fularczyk ir Natalijai Madaj (6:39,36):

1. Fiona Bourke/Zoe Stevenson (N.Zelandija) 6:38,04
2. Magdelena Fularczyk/Natalija Madaj (Lenkija) 6:39,36
3. Olympia Aldersey/Sally Kehoe (Australija) 6:41,71
4. Donata Vištartaitė/Milda Valčiukaitė 6:44,06
5. Weiwei Zhu/Yuwei Wang (Kinija) 6:46,66
6. Meghan O'leary/Ellen Tomek (JAV) 6:47,28

Porinę dvivietę irklavę Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris taip pat liko ketvirtoje vietoje.

Praėjusiais metais sidabrą iškovoję lietuviai finale 2000 m nuotolyje sugaišo 6 minutes 4,56 sekundės ir liko ketvirtoje vietoje.

Lietuvos duetas vos 0,14 sekundės atsiliko nuo sidabrą iškovojusių italų Romano Battistio ir Francesco Fossio (6:04,42) bei 0,13 sekundės – nuo bronziniais prizininkais tapusių australų Jameso McRae'aus ir Alexandre'o Belonogoffo (6:04,42).

Pasaulio čempionais tapo broliai iš Kroatijos Martinas ir Valentas Sinkovičiai (6:00,52):