Pasaulio plaukimo pirmenybėse olimpinį čempioną Michaelį Phelpsą aplenkė tautietis

Kinijoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame milžiniško dėmesio sulaukė vyrų 200 m laisvojo stiliaus rungties finalas. Antradienį amerikietis Ryanas Lochte iškovojo aukso medalį, už nugaros palikdamas vieną žymiausių amžiaus plaukikų Michaelą Phelpsą.
M.Phelpsas ir R.Lochte
M.Phelpsas ir R.Lochte / „Scanpix“ nuotr.

Šešių olimpinių medalių savininkas R.Lochte praėjusiais metais buvo pripažintas geriausiu JAV plaukiku, tačiau ilgus metus turėjo tenkintis antrąja vieta už M.Phelpso.

26-erių R.Lochte ir 25-erių M.Phelpsas jau dabar vadinami pagrindiniais favoritais Londono olimpinėse žaidynėse, tačiau šis čempiono titulas R.Lochte turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

„Šiandien išaušo mano diena, mano sėkmės valanda. Tai man suteikia dar daugiau tikėjimo ir vilties. Šis čempionatas ir ši rungtis buvo didžiausias iššūkis mano karjeroje. Padariau viską, ką galėjau. O šįkart galėjau daug“, – po finišo kalbėjo R.Lochte.

Pasaulio čempionas distanciją įveikė per 1 minutę ir 44,44 sek. Nuo nugalėtojo M.Phelpsas atsiliko 35 šimtosiomis sekundėmis, trečią vietą iškovojo vokietis Paulas Biedermannas. Būtent Vokietijos plaukikas 2009-aisiais šios rungties pasaulio čempionate Romoje įveikė legendinį amerikietį.

Moterų 100 m rungtyje nugara pirmoji finišavo kinė Zhao Jing, antra buvo rusė Anastasija Zujeva, o bronzą pelnė olimpinė čempionė amerikietė Natalie Coughlin:

1. Zhao Jing (Kinija)                  59,05
2. Anastasija Zujeva (Rusija)          59,06
3. Natalie Coughlin (JAV)              59,15

Moterų 1500 m distancijoje laisvuoju stiliumi greičiausia buvo danė Lotte Friis, aplenkusi amerikietę Kate Ziegler bei čempionato šeimininkę Li Xuanxu:

1. Lotte Friis (Danija)             15:49,59
2. Kate Ziegler (JAV)               15:55,60
3. Li Xuanxu (Kinija)               15:58,02

Vyrų 100 m rungtyje nugara – pirmą kartą šioje rungtyje šalies istorijoje – triumfavo du Prancūzijos plaukikai: Jeremy'is Stravius bei Camille'as Lacourt'as distanciją

įveikė kartu (52,76 sek.) bei tapo aukso medalių savininkais. Bronza šioje rungtyje tenkinosi japonas Ryosuke Irie:

1. Jeremy Stravius (Prancūzija)        52,76 sek.
2. Camille Stravius (Prancūzija)       52,76
3. Irie Ryosuke (Japonija)             52,98

Moterų 100 m rungtyje krūtine nugalėjo 2009 metų planetos čempionė amerikietė Rebecca Soni, aplenkusi 2008 metų Pekino olimpiados aukso medalininkę australę Leisel Jones