Pasaulio plaukimo pirmenybėse pagerinta per 30 planetos rekordų

Italijoje vykstančiame XIII pasaulio vandens sporto šakų čempionate penktadienį vakare paaiškėjo dar penki plaukimo planetos čempionai ir pagerinti dar penki planetos rekordai.
Baseinas Romoje
Baseinas Romoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Plaukimas

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio čempione tapusi 25-erių metų vokietė Britta Steffen finale distanciją įveikė per 52,07 sekundės ir 0,15 sekundės pagerino pačiai penkias dienas priklausiusį planetos rekordą. Ji rekordo autore tapo moterų estafetės 4 po 100 m finale rekordiškai įveikusi pirmąjį etapą.

Vyrų 200 m plaukimo nugara finale triumfavęs 26-erių metų amerikietis Aaronas Peirsolas nuotolį įveikė per 1 minutę 51,92 sekundės ir 0,16 sekundės pagerino pačiam nuo liepos 11-osios priklausiusį pasaulio rekordą.

Trečiojo iš eilės pasaulio rekordo penktadienio vakarą autore tapo Švedijos plaukimo veteranė 31-erių metų Therese Alshammar. Ji pusfinalyje 50 m peteliške nuplaukė per 25,07 sekundės ir 0,26 sekundės pagerino nuo balandžio 19 dienos olandei Marleen Veldhuis priklausiusį planetos rekordą.

Be rekordo apsiėjo moterų 200 m krūtine finalinis plaukimas, kuriame triumfavo 22-jų metų serbė Nadja Higl. Ji nuotolį įveikė per 2 minutes 21,62 sekundės ir 0,22 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią planetos rekordininkę kanadietę Annamay Piersę.

25-erių metų serbas Miloradas Cavičius 100 m peteliške pusfinalyje įveikė per 50,01 sekundės ir 0,21 sekundės pagerino 22-i dienas amerikiečiui Michaelui Phelpsui priklausantį planetos rekordą.

Nebvo rekordinis vyrų 200 m plaukimo krūtine finalas, kuriame 20-metis Giedrius Titenis nuplaukė per 2 minutes 7,80 sekundės ir, 0,55 sekundės pagerinęs šalies rekordą, kartu su australu Christianu Sprengeriu iškovojo po bronzos medalį.

Iškovojęs pirmąjį planetos čempionato medalį nepriklausomos Lietuvos istorijoje, G. Titenis šioje rungtyje šalies rekordą per dvi dienas pagerino tris kartus. Bendroje sumoje per dieną jis pirminį rekordą pagerino net 3,03 sekundės.

Pasaulio čempionu tapo 20-metis vengras Danielis Gyurta. Jis distanciją įveikė per 2 minutes 7,64 sekundės ir vos 0,01 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį amerikietį Ericą Shanteau

Penktadienio vakarą pasaulio rekordu užbaigė JAV plaukikai - Michaelis Phelpsas, Ricky Berensas, Davidas Waltersas ir Ryanas Lochte, triumfavę estafetėje 4 po 200 m laisvuoju stiliumi. Jie distancijoje sugaišo 6 minutes 58,55 sekundės ir vos 0,01 sekundės pagerino patiems nuo Pekino olimpiados (2008-ųjų rugpjūčio 13-osios) priklausiusį rekordą.

Pasaulio čempionate Romoje jau pagerinti 33 pasaulio ir dešimt Lietuvos rekordų.