Pasaulio taurės etape Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai iškovojo du medalius

Poznanėje vykusiame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės varžybų antrajame etape finaluose startavo trys Lietuvos įgulos. Dviem iš jų pavyko iškovoti medalius.
Artūras Seja
Artūras Seja / Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nuotr.

Vienviečių baidarių 200 m distancijoje sidabrą laimėjo Artūras Seja.

Didžiąją distancijos dalį finale pirmavęs A.Seja finiše akimirksnį pralaimėjo praėjusių metų pasaulio ir Europos vicečempionui švedui Petteriui Menningui.

2018 m. pasaulio ir Europos vicečempionas A.Seja nuotolį įveikė per 35,33 sek. ir nugalėtojui pralaimėjo vos 0,08 sek.

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nuotr./Artūras Seja

Bronzos medalį Lenkijoje iškovojo Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas. Dviviečių kanojų 500 m finale galingai finišavę lietuviai nuotolį įveikė per 1 min. 43,19 sek. Nuo sidabrą laimėjusių praėjusių metų Europos čempionato prizininkų ukrainiečių Vitalijaus Vergeleso ir Andrijaus Rubačoko lietuviai atsiliko vos 0,07 sek. Nugalėtojams pasaulio keturviečių vicečempionams lenkams Aleksandrui Kitewskiui ir Arsenui Slowinskiui lietuviai pralaimėjo 0,8 sek.

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nuotr./Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas

Tai pirmas H.Žustauto ir V.Korobovo laimėtas medalis tarptautinėse varžybose šioje naujoje olimpinėje distancijoje.

„Į varžybas visada važiuoji kovoti dėl medalių ir labai smagu, kad pavyko laimėti medalį naujoje olimpinėje rungtyje. Šiek tiek apmaudu, kad ne sidabrą laimėjom. Distancijos pabaigoje ne viskas idealiai su balansu buvo ir pora kartų vos neišgriuvau. Bet gerai, kad trečioje vietoje finišavome, o ne ketvirtoje. Džiaugiamės medaliu“, – sakė H.Žustautas.

„Atrankos plaukime irklavosi labai gerai, todėl į finalo startą stojau kovoti dėl pirmos vietos. Laimėtas medalis yra labai gerai. Tai pridės motyvacijos dirbti toliau. Svarbu atsižvelgti į klaidas, padaryti išvadas ir toliau tobulėti“, – teigė V.Korobovas.

Dviviečių baidarių 500 m finale startavo Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Lietuviai distanciją įveikė per 1 min. 31,61 sek. ir užėmė 7 vietą. Nuo prizinės vietos lietuvių dvivietę skyrė 1,18 sek.

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nuotr./Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas

Antrajame pasaulio taurės varžybų etape dalyvavo penkios Lietuvos įgulos.

Keturviečių baidarių 500 m varžybose Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Ignas Navakauskas ir Simonas Maldonis pateko į B finalą, o vienviečių baidarių 1000 m nuotolyje Ričardas Nekriošius turėjo plaukti C finale. Tačiau dėl blogų oro sąlygų B ir C finalai buvo atšaukti.

Prieš savaitę Čekijoje vykusiame pirmajame pasaulio taurės varžybų etape Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai taip pat iškovojo du medalius. H.Žustautas laimėjo auksą vienviečių kanojų 200 m distancijoje, bronzą 500 m nuotolyje iškovojo keturvietė baidarė Mindaugas ir Simonas Maldoniai, I.Navakauskas ir A.Seja.