Pasaulio taurės finiše – D.Rapšio aukso medalis: pirmą vietą teks pasidalinti

Šeštadienį Kazanėje (Rusija) finišavo paskutinis ketvirtasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas. Finaliniuose plaukimuose varžėsi trys lietuviai, o paskutiniuoju bandymu auksą nuskinti pavyko Lietuvos plaukimo rinktinės lyderiui Danui Rapšiui.
Danas Rapšys varžybose Kazanėje.
Danas Rapšys varžybose Kazanėje. / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Įspūdingai susiklostė 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties finalas, kuriame plaukė ir Danas Rapšys.

Lietuvis distanciją įveikė per 1:41.73 min. ir iškovojo aukso medalį.

Tiesa, įdomu tai, kad čempionu bus karūnuotas ir Pietų Afrikos Respublikos atstovas Matthew Satesas, užfiksavęs identišką laiką.

Bronzą iškovojo brazilas Fernando Schefferis (1:42.83).

Iš Kazanės D.Rapšys grįžta su vienu aukso ir vienu sidabro medaliu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Deividas Margevičius

Deividas Margevičius vyrų 50 m plaukimo peteliške finale užėmė 7-ąją vietą.

Mūsiškis distanciją įveikė per 22,82 sek. (iki Lietuvos rekordo pritrūko tik 0,12 sek.). Nugalėtoju tapo vengras Szebasztián Szabó (21,97 sek.).

Ryte D.Margevičius irgi buvo septintas (22,96 sek.).

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Andrius Šidlauskas

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale Andrius Šidlauskas finišavo šeštas. Lietuvos plaukikas buvo sekunde greitesnis nei ryte. Distanciją jis įveikė per 2:05.14 min. ir pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (2:05.99).

Nugalėtoju tapo japonas Daiya Seto (2:01.49).

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad visi Pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai gali vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru Pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.