Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 23:30

Pasaulio taurės varžybų finale – keturios Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų įgulos

Prasidėjo baidarių ir kanojų irklavimo tarptautinių varžybų sezonas. Čekijos mieste Račicėje vykstančiame pirmajame pasaulio taurės varžybų etape startuoja septynios Lietuvos įgulos.
Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas
Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas / BKI nuotr.

Keturios iš jų jau užsitikrino vietas šeštadienį vyksiančiuose finaliniuose plaukimuose tarp devynių geriausiųjų, džiaugiasi Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija (BKI).

Penktadienį vyko 67 kvalifikacijos ir pusfinalių plaukimai.

Greičiausioje baidarių irklavimo rungtyje – 500 m keturviečių varžybose į finalą pateko Lietuvos keturvietė Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja. Kvalifikacijoje lietuviai distanciją įveikė per 1 min. 22,35 sek. ir savo plaukime užėmė 3 vietą bei pateko į pusfinalį. Pusfinalyje mūsų šalies keturvietė pagerino rezultatą, distanciją įveikė per 1 min. 19,89 sek. užėmė trečią vietą. Būtent pirmosios trys vietos pateko į finalą.

Dviviečių kanojų 500 m finale irkluos ir Lietuvos kanoja dvivietė Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas. Kvalifikacijos plaukime lietuviai nuotolį įveikė per 1 min. 44,05 sek. ir finišavo 6 vietoje. Į finalą tiesioginį bilietą iškovojo tik plaukimo nugalėtojai. Pusfinalyje H. Žustautas ir V. Korobovas gerokai pagerino rezultatą ir distanciją įveikę per 1 min. 39,37 sek. užėmė trečią vietą. Pirmosios trys vietos ir iškovojo kelialapius į finalą.

H. Žustautas ir V. Korobovas vietas finale užsitikrino ir neolimpinėje 200 m vienviečių kanojų distancijoje. Kvalifikacijoje H. Žustautas nuotolį įveikė per 39,23 sek. savo atrankos plaukime užėmė 2 vietą. Antrame kvalifikacijos plaukime V. Korobovas finišavo per 40,72 sek. ir buvo trečias. Geriausiųjų trejetai iškart pateko į finalą.

Lietuviams nepavyko iškovoti vietos finale vienviečių baidarių 1000 m varžybose. Kvalifikacijos plaukimuose Andrejus Olijinkas (3 min. 30,81 sek.) ir Ričardas Nekriošius (3 min. 35,04 sek.) užėmė 4 vietas ir pateko į pusfinalį. Pusfinalyje reikėjo patekti į trejetą, tačiau to nepavyko padaryti nei vienam lietuviui. R. Nekriošius distanciją įveikė per 3 min. 36,77 sek. ir finišavo ketvirtas. Jis plauks B finale ir kovos dėl 10-18 vietų. A. Olijnikas pusfinalyje finišavo per 3 min. 37,09 sek. ir užėmė 7 vietą bei plauks C finale.

Šeštadienį kovas kvalifikacijoje pradės dar viena Lietuvos baidarininkų įgula. R. Olijnikas ir M. Maldonis startuos dviviečių baidarių 500 m distancijoje. Šeštadienį vyks ir visų rungčių finalai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką