Pasirodymą Budapešte be medalio baigusi R.Meilutytė: „Šį kartą tikėjausi daugiau“

Rūta Meilutytė pirmą kartą per savo karjerą iš pasaulio čempionato sugrįš be medalio. Dvidešimtmetei kaunietei Budapešte vykusiose FINA vandens sporto šakų planetos pirmenybėse nepavyko užlipti ant prizininkų pakylos, tačiau ji gali džiaugtis sėkmingai sugrįžusi į pasaulio plaukimo elitą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

Sekmadienio vakarą vykusiame 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale kaunietė finišavo ketvirta.

Ji ir trečią kartą Vengrijos sostinėje pagerino savo sezono geriausią rezultatą (30,20), bet to neužteko.

Maža to, sportininkė neteko ir pasaulio rekordininkės statuso, kadangi aukso medalį iškovojusi amerikietė Lilly King finišavo per 29,40, taip 0,08 sek. pagerindama Rūtos pasiekimą, kurį ji užfiksavo 2013-aisiais Barselonoje.

Sidabrą iškovojo rusė Julija Jefimova (29,57), bronza atiteko taip pat į 30 sek. „įtilpusiai“ dar vienai JAV atstovei Katie Meili (29,99).

Tik šioms trims sportininkėms Rūta pralaimėjo ir 100 metrų finale, kurioje taip pat užėmė ketvirtąją vietą.

Finalo rezultatai
Vieta Takas Sportininkė Valstybė Laikas
1st, gold medalist(s) 4 Lilly King JAV 29.40 (PR)
8 8 Rachel Nicol Kanada 30.80

50 metrų rungtyje prieš ketverius metus Barselonoje R.Meilutytė iškovojo sidabro medalį, o prieš dvejus Kazanėje irgi liko prie pat prizininkų pakylos – ketvirta.

Tai buvo pirmasis kartas, kai R.Meilutytė iš pasaulio čempionato sugrįžta be kokios nors prabos medalio.

„Šį kartą esu nusivylusi kiek labiau, nes žinau, jog galiu geriau. Rezultatas nėra toks, kokio tikėjausi. Galėjau plaukti greičiau nei per 30 sek. Gavosi, kaip gavosi, bet bendrai čempionatu esu patenkinta“, – iš karto po finišo kalbėjo R.Meilutytė.

Šį kartą sportininkė turėjo priekaištų ir sau. Reakcijos laiku lietuvei ir vėl negalėjo prilygti jokia kita varžovė, tačiau jau pirmuosiuose metruose konkurentės mūsiškę pavijo, o įveikus trečdalį distancijos – ir aplenkė.

„Neparodžiau, ką galiu, nes startas nebuvo toks, kokio tikėjausi. 100 metrų pradėjau kur kas geriau, – teigė plaukikė. – 50 metrų yra dar ta distancija, kurią man šiek tiek reikia perprasti. Dvigubai didesnę distanciją galiu pradėti mažiau stengdamasi, o dabar... Čia viskas daug trumpiau. Reikia įsisavinti geriau.“

2013-aisiais Barselonoje ji iškovojo auksą ir sidabrą, prieš dvejus metus Kazanėje – sidabrą.

Praėjusiame pasaulio čempionate nugalėtoja sensacingai tapo švedė Jennie Johansson.

Ji finale plaukė ir sekmadienį bei liko iš karto už R.Meilutytės nugaros – penkta. J.Johansson galėjo tapti vos trečiąja sportininke, kuriai šioje rungtyje yra pavykę laimėti daugiau nei vieną titulą.

Šį kartą esu nusivylusi kiek labiau, nes žinau, jog galiu geriau. Rezultatas nėra toks, kokio tikėjausi.

Po du aukso medalius šioje rungtyje turi tik kinė Luo Xuejuan ir J.Jefimova. Vienintelei kinei šioje žaibiškoje distancijoje pavyko laimėti pasaulio pirmenybes du kartus paeiliui (2001 ir 2003).

Ji taip pat yra vienintelė Azijos atstovė, kuriai yra pavykę užkopti ant prizininkų pakylos. Šiemetiniame finale Azijos atstovių nebuvo.

Sidabru pasipuošusi J.Jefimova sekmadienio vakarą iškovojo penktąjį savo medalį ir tapo šios rungties rekordininke. Ji pralenkė keturis apdovanojimus taip pat turėjusią amerikietę Jessicą Hardy (2-1-1).

Be šiemetinio medalio, J.Jefimova laimėjo 2009 ir 2013 metais, 2011-aisiais iškovojo sidabrą, o 2015-aisiais – bronzą.