Paskutinis akordas Glazge – J.Jefimovos triumfas ir be medalio likusi R.Meilutytė

Rūta Meilutytė Europos plaukimo čempionatą Glazge uždarė su 50 metrų krūtine finalu. Lietuvei nepavyko iškovoti antrojo medalio – R.Meilutytė užėmė ketvirtąją vietą.
Rūta Meilutytė ir Julija Jefimova
Rūta Meilutytė ir Julija Jefimova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

R.Meilutytė finale finišavo per 30,46 sek. ir liko per plauką nuo medalio.

Europos čempione tapo Rusijos plaukikė Julija Jefimova, kuri distanciją įveikė per 29,81 sek. Tiesa, rusei nepavyko pagerinti lietuvei priklausančio Europos rekordo (29,48 sek.).

Sidabru džiaugėsi britė Imogen Clark (30,34), o bronza atiteko italei Ariannai Castiglioni (30,41).

Šios rungties pasaulio rekordas priklauso amerikietei Lilly King – 29,40 sek.

21 metų lietuvei šioje rungtyje buvo prognozuojamas sidabro medalis, nepaisant to, kad Rūta yra Europos (29,48 sek.) rekordo autorė, o iki pusfinalio plaukimo jai priklausė ir Europos plaukimo pirmenybių (29,88 sek.) geriausias rezultatas.

Bent jau plaukimo portalas „SwimSwam“ prognozavo R.Meilutytei antrąją vietą. Pirmąją – rusei J.Jefimovai, kuri Glazge jau buvo laimėjusi du aukso medalius 100 metrų ir 200 metrų krūtine rungtyse, o 50 metrų krūtine pusfinalyje trečiadienį vakare pagerino Europos čempionatų rekordą (29,66 sek.).

Sprinto krūtine rungtyje R.Meilutytė atrankoje buvo penkta (30,73 sek.), o pusfinalyje – trečia (30,38 sek.).

Prieš tai Glazge R.Meilutytė iškovojo sidabrą 100 metrų krūtine finale, o 50 m laisvuoju stiliumi finale buvo aštunta.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė Europos čempionate Glazge.

Simonas Bilis 50 metrų laisvuoju stiliumi finale užėmė penktąją vietą, finišavęs per 21,97 sek.

Europos čempionu tapo britas Benjaminas Proudas, finišavęs per 21,34 sek. Sidabro medalį iškovojo graikas Kristianas Gkolomeevas (21,44 sek), bronza atiteko italui Andrea Vergani (21,68 sek.), iki kurio S.Biliui pritrūko 0,29 sek. Be apdovanojimo liko Rusijos plaukimo žvaigždė Vladimiras Morozovas, likęs ketvirtas (21,74 sek.)

Lietuvos plaukikas į finalą pateko tik po perlaukimo, kuriame pagerino šalies rekordą, finišavęs per 21,70 sek.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simonas Bilis

Paskutinis lietuvių startas Glazge buvo 4 po 100 m kombinuotoje estafetėje. Nugara plaukęs Danas Rapšys (54,80), krūtine - Andrius Šidlauskas (58,80 sek.), pateliške Deividas Margevičius (52,29 sek.) ir laisvuoju stiliumi Simonas Bilis (47,81 sek.) distanciją įveikė per 3 min. 33,70 sek.

Tai lėmė ketvirtą vietą tarp aštuonių finalo komandų. Lietuvaičiai vos nesukūrė stebuklo, iki bronzos juos skyrė tik 0,19 sek.

Nugalėjo britai, sidabrą pelnė Rusija, o bronza atiteko Vokietijai.

Glazge Lietuvos plaukimo rinktinė iškovojo du sidabro medalius – R.Meilutytė buvo vicečempionė plaukdama 100 metrų, o D.Rapšys sidabrą iškovojo 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje.