Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2015 06 16 /19:03

Paskutinis „Volvo Ocean Race“ etapo startas: Roko Milevičiaus komanda pateikė siurprizą

Antradienį, 18.00 val. Lietuvos laiku startavo paskutinis, devintasis, jachtų lenktynių aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ etapas iš Lorjano Prancūzijoje į finišą Geteborge Švedijoje. Daug pakrantinio buriavimo, daug jūrinio eismo, stiprios srovės ir permainingas oras, svyruojantis nuo itin švelnaus iki grėsmingai atšiauraus. „Tai gali būti sunkiausias etapas iš visų!“,- prognozuoja varžybų meteorologas Gonzalo Infante.

Vis dėlto labiausiai kraują kaitins sportinė įtampa – kurios komandos Geteborge lips ant apdovanojimų pakylos? 

Papildyta 19.03 val. Uosto lenktynes laimėjo „Team Brunel“. Tačiau, išplaukus į atvirą jūrą, juos prisivijo kinų „Dongfeng“ (artimiausi persekiotojai bendroje įskaitoje).

Keturias įgulas, bendroje įskaitoje išsidėsčiusias nuo antros iki ketvirtos vietos, šiuo metu vieną nuo kitos skiria vos po 2 taškus.

Papildyta 18.40 val. Fantastiškas „Team Brunel“ startas! Nors vos 4 tšk. nuo olandų atsiliekantys (bendroje įskaitoje) MAPFRE starto liniją kirto didesniu greičiu, sumanių manevrų dėka „Team Brunel“ su Roku Milevičiumi išsiveržė į priekį, ispanus palikdami už nugaros. Šiems ant kulnų lipa „Team Westas Wind“. Laimei, artimiausi „Brunel“ persekiotojai „Dongfeng“ taip pat atsilieka.

Pasak sinoptikų, stipresni vėjai vyraus starte, o ne finiše. Todėl labai svarbu laimėti atotrūkį jau starte.

VOR iliustr./9-ojo VOR etapo starto schema
VOR iliustr./9-ojo VOR etapo starto schema

Įnirtingiausia kova – dėl antros vietos

Po aštuntojo etapo finišo Lorjane varžybų lyderiai „Abu Dhabi Ocean Racing“ jau užsitikrino pirmąjį pakylos laiptelį, tačiau likusių komandų laukia itin įtempta kova, tarp jų – ir vienintelio lenktynės dalyvaujančio lietuvio Roko Milevičiaus komandos „Team Brunel“. 

Keturias įgulas, bendroje įskaitoje išsidėsčiusias nuo antros iki ketvirtos vietos, šiuo metu vieną nuo kitos skiria vos po 2 taškus.

Po Olandijos vėliava plaukianti „Team Brunel“ įgula su 27 taškais kol kas

VOR/Coppers nuotr./Rokas Milevičius
VOR/Coppers nuotr./Rokas Milevičius

antra, tačiau jiems ant kulnų lipa jų aršiausias konkurentas – kinai „Dongfeng Race Team“, savo sąskaitoje turintys 29 taškus. 

Į antrąją vietą kėsinasi ir ispanų MAPFRE įgula su 31 tašku. 

Paradoksalu, tačiau po beveik 9 mėnesių buriavimo 4 vandenynuose, atšiauriausiose sąlygose, įveikus daugiau nei 37.770 jūrmylių (beveik 70 tūkst. km) antros ir trečios vietos nugalėtojai spręsis paskutinėmis dienomis, valandomis, o gal net ir minutėmis. 

Etapas bus dar įdomesnis dėl to, kad viduryje laukia trumpas sustojimas Hagos uoste, Olandijoje. 

Pirmo ir kol kas vienintelio istorijoje lietuvio, plaukiančio „Volvo Ocean Race“ su olandų komanda „Team Brunel“, buriuotojo Roko Milevičiaus komentaras apie laukiantį etapą: 

„Tai – pirmasis etapas su vadinamu trumpu tarpiniu sustojimu Hagoje (Olandija). Mums šis etapas labai svarbus dar ir todėl, kad Haga yra mūsų komandos gimtasis miestas. 

Pirma komanda, atplaukusi į Hagą, po 12 ar 24 valandų iš ten startuos pirma. Tas laikas, kuris bus tarp komandų – ar tai bus viena, ar dvi valandos – tokiu skirtumu ir startuos. 

Triukas tame, kad bus skaičiuojamas laikas: pirma komanda, atplaukusi į Hagą, po 12 ar 24 valandų iš ten startuos pirma. Tas laikas, kuris bus tarp komandų – ar tai bus viena, ar dvi valandos – tokiu skirtumu ir startuos. Todėl labai svarbu atvykti į Hagą pirmiems. Ne tik todėl, kad tai yra mūsų komandos namų miestas, bet ir dėl to, kad ta komanda, kuri atplauks pirma, turės milžinišką pranašumą, palikdama Hagą ir startuodama galutinį finišą Geteborge. 

Prognozė pirmai plaukimo daliai nusimato itin nepalanki – žada silpnus vėjus. Prie Prancūzijos kampo mūsų laukia labai didelė srovė. Taip kad bus pakankamai sudėtingas ir ilgas etapas – planuojama, dvi arba trys dienos. Tikėtasi, kad viskas bus greičiau, bet šiuo metu oro sąlygos yra tokios, nieko nepadarysi.

Šis etapas itin svarbus, nes visos komandos žiūri į mus. „Abu Dhabi  Ocean Racing“ komanda jau yra užsitikrinę pirmąją vietą, taip kad visi nori antros, todėl mums svarbu išlaikyti savo poziciją. Varžybos bus įtemptos.“

Bendroji regatos įskaita po 8 etapų: 
„Abu Dhabi Ocean Racing“ – 19
„Team Brunel“ – 27
„Dongfeng Race Team“ – 29
„Mapfre“ – 31
„Team Alvimedica“ – 33
„Team SCA“ – 44
„Team Vestas Wind“ – 54

„Volvo Ocean Race“ yra aukščiausio lygio buriavimo profesionalų lenktynės aplink pasaulį. 2014 metų spalio pradžioje Ispanijoje startavusi regata finišuos jau birželio 22 d. Geteborge (Švedija). Iš viso devynis etapus turintis maršrutas driekėsi beveik 40 tūkst. jūrmylių (72 tūkst. km). „Volvo Ocean Race“ pripažįstamos vienu sudėtingiausių ir daugiausiai ištvermės reikalaujančių sporto įvykių planetoje šalia Dakaro Ralio ar „Tour de France“ dviračių lenktynių. Gyvai varžybas galima sekti www.volvooceanrace.com

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?