2017 03 02 /23:52

Pirmi medaliai – kišenėje: gimtajame Kaune R.Meilutytė per 5 minutes nuskynė du aukso apdovanojimus

Ketvirtadienį Kaune prasidėjusiame Lietuvos žiemos plaukimo čempionate pirmaisiais aukso medaliais džiaugėsi ryškiausia šių varžybų žvaigždė – Londono olimpinių žaidynių čempionė Rūta Meilutytė.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Savo mėgstamos 50 metrų krūtine rungties finale Lietuvos „Auksinė žuvelė“ distanciją įveikė per 30,73 sek. ir užtikrintai aplenkė savo artimiausias konkurentes.

30,73 sek. – geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje. Jis iki šiol priklausė britei Sarah Vasey (30,78 sek.).

Antrą vietą užėmė kita Kauno plaukimo mokyklos atstovė Agnė Šeleikaitė (32,97), trečią – viešnia iš Baltarusijos Julija Lemke (33,07).

Atrankoje R.Meilutytė irgi neturėjo sau lygių. Ji distanciją įveikė per 32,76 sek. ir pirmu rezultatu pateko į finalą.

Pirmose sezono varžybose Belgijoje 50 metrų krūtine finale Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 30,87 sek. ir užsikabino aukso medalį. R.Meilutytė įvykdė šios rungties pasaulio čempionato A normatyvą. Planetos čempionatas liepos mėnesį vyks Budapešte.

R.Meilutytei priklausantis 50 metrų krūtine pasaulio rekordas yra 29,48 sek.

Pajėgiausia Lietuvos plaukikė vos po penkių minučių taip pat startavo 50 metrų laisvuoju stiliumi varžybose ir jose taip pat nesulaukė konkurencijos.

Distanciją Rūta įveikė per 25,98 sek. Antroje vietoje liko atrankoje greičiausiai plaukusi Diana Jaruševičiūtė (26,31), trečia – Roberta Kuzaitė (27,34).

Atrankoje R.Meilutytė nuotolį įveikė per 26,84 sek. ir liko antra. Su pirmu rezultatu į finalą pateko D.Jaruševičiūtė (26,52 sek.).

Belgijoje 50 metrų laisvuoju stiliumi finale R.Meilutytė finišavo per 25,80 sek.

Lietuvos rekordas, priklausantis R.Meilutytei, yra 25,10 sek.

Iš viso varžybose Kaune R.Meilutytė startuos net šešiose rungtyse.

Priminsime, jog visai neseniai olimpinė čempionė nusprendė karjerą tęsti Kaune ir naujuoju treneriu pasirinko Paulių Andrijauską.

Pergalingai pirmenybes pradėjo ir olimpietis Danas Rapšys. Panevėžietis plaukikas 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje priartėjo prie jam pačiam priklausančio Lietuvos rekordo, iki kurio pritrūko 0.24 sek. – 1.47,62 sek. Sidabrą iškovojo Povilas Strazdas (1.53,62 sek.), bronzą – Tomas Sungaila (1.56.13 sek.).

„Tokiam pasiruošimo etape labai gerai praplaukiau, nes stipriai ruošiamės, daug dirbame, o rezultatas yra arti rekordo. Manau, kad ateityje, pasaulio čempionate, tikrai bus rekordas ir bus žymiai geriau“, – pozityviai į priekį po plaukimo žiūrėjo D.Rapšys, pasiektu rezultatu įvykdęs pasaulio čempionato A normatyvą.

Atkakliausiai pirmąją pirmenybių dieną vyko vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtis, kurios distancijos paskutiniuose centimetruose pergalę išplėšė Andrius Šidlauskas (2.16,81sek.), aplenkęs Valdą Abalikštą (2.17,03 sek.). Bronzą po ne mažiau atkaklios kovos iškovojo Mantas Lisauskas (2.24,17 sek.), finiše įveikęs Eriką Kapočių.

Moterų 200 m peteliške rungties favoritės vardą patvirtino Beatričė Kanapienytė. Jos laikas – 2.22,42 sek. Antroji vieta atiteko Dominykai Rapšytei, trečia liko Alina Taran. Perpus trumpesnę vyrų plaukimo peteliške rungtį užtikrintai laimėjo Deividas Margevičius (53,25 sek.), aplenkęs Baltarusijos atstovus Aleksėjų Lichko ir Denisą Semakovičių.

Pirmenybių nugalėtojais taip pat tapo Greta Gateveckaitė (400 m l. stiliumi – 4.35,02 sek.), Erikas Kapočius (400 m komp. plaukimas – 4.42,87 sek.), Erika Martišiūtė (400 m komp. plaukimas – 5.08,35 sek.), Gytis Stankevičius (50 m nugara – 25.51 sek.) ir Meda Kulbačiauskaitė (100 m nugara – 1.05,59 sek.).

Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda laimėjo tiek vyrų (3.31,43 sek.), tiek moterų (4.01,99 sek.) 4 x 100 m estafetes laisvuoju stiliumi.

Rekordinės pagal dalyvių skaičių žiemos pirmenybės baigsis šeštadienį.