Plaukikas Andrius Šidlauskas pateko į Europos žaidynių pusfinalį

Azerbaidžano sostinėje vykstančiose Europos žaidynėse į plaukimo varžybų vyrų 50 m rungties krūtine šešiolikos dalyvių pusfinalį su antru rezultatu pateko Andrius Šidlauskas.
Andrius Šidlauskas
Andrius Šidlauskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį Lietuvos plaukikas, distanciją įveikęs per 28,05 sekundės, laimėjo savo atrankos plaukimą, o tarp visų 45 kvalifikacinių varžybų dalyvių pralaimėjo tik danui Philipui Greve'ui (28,00 sek.).

Trečias finišavo turkas Huseyin Emre Sakči (28,11 sek.).

Lietuvos plaukikas, distanciją įveikęs per 28,05 sekundės, laimėjo savo atrankos plaukimą

Kiti du šioje rungtyje dalyvavę Lietuvos plaukikai tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis. Paulius Grigaliūnas 21-ą vietą pasidalijo su lenku Jaceku Januszu Arentewicziumi (po 29,31 sek.), o Edvinas Mažintas (30,02 sek.) liko 33-ias.

Moterų 50 m nugara atrankoje ketvirtadienį startavusi Meda Kulbačiauskaitė nuotolį nuplaukė per 30,72 sekundės ir liko 30-a tarp 47 dalyvių bei nepateko tarp šešiolikos pusfinalio plaukikių.

Greičiausiai 50 m nugara kvalifikacinėse varžybose plaukė prancūzė Pauline Mathieu (28,69 sek.), austrė Caroline Pilhatsch (28,80 sek.) bei rusė Marija Kameneva (28,96 sek.).

Į plaukimo varžybų moterų pusfinalius nepavyko iškopti nė vienai Lietuvos atstovei, o estafetėje, diskvalifikavus danes bei ispanes, lietuvės liko per žingsnį nuo finalo - užėmė devintą vietą.

Moterų 4 po 100 m kompleksiniu būdu estafetėje Lietuvos kvartetas sugaišo 4 minutes 20,17 sekundės.

Kvalifikacinėse varžybose greičiausiai plaukė bei favoritėmis kovoje dėl medalių finale bus Rusijos (4:09,96), Didžiosios Britanijos (4:13,43) ir Vokietijos (4:13,93) plaukikių rinktinės.

Moterų 100 m peteliške atrankos varžybose 25-a tarp 36 plaukikių finišavo Bena Sarapaitė - 1 minutė 03,73 sekundės.

Kvalifikacijoje greičiausiai šį nuotolį įveikė rusė Polina Jegorova (1:00,36), ispanė Carmen Balbuena Heredia (1:00,89) ir britė Amelia Clynes (1:00,93).

Dviejuose nuotoliuose trečiadienį startav Greta Gataveckaitė. Pradžioje ji 200 m laisvu stiliumi nuplaukė per 2 minutes 8,20 sekundės ir tenkinosi 35-a pozicija tarp 53-jų dalyvių.

Šią distanciją atrankoje greičiausiai plaukė rusė Arina Openyševa (2:02,06), britė Holly Hibbot (2:02,24) bei olandė Marrit Steenbergen (2:02,47).

Vėliau G. Gataveckaitė varžėsi 1500 m nuotolyje laisvu stiliumi ir, įveikusi distanciją per 17 minučių 42,21 sekundės, finišavo šešta tarp dešimties sportininkių. Galutinė lietuvės vieta paaiškės po to, kai vakare startuos likusios aštuonios plaukikės.