Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 17d. 20:51

Plaukikę pradžiugino pasikeitęs diskvalifikacijos nuosprendis: „Nekalta“

Shayna Jack (kairėje), lydima mamos, dalyvavo spaudos konferencijoje penktadienį.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Shayna Jack (kairėje), lydima mamos, dalyvavo spaudos konferencijoje, kai buvo paskelbta apie jos teigiamą dopingo testą.

Australijos plaukikė Shayna Jack diskvalifikuota dvejiems metams dėl netyčinio dopingo vartojimo. Jos diskvalifikacija baigsis prieš pat Tokijo olimpinių žaidynių startą.

Sporto arbitražo teismas (CAS) paskelbė, kad teisėjas priėmė tokį sprendimą: „Jack netyčia nurijo ligandrolo, jos dopingo taisyklių pažeidimas nebuvo tyčinis.“

Sh.Jack organizme anabolinio preparato aptikta prieš pat 2019 metų pasaulio plaukimo čempionatą. Ligandolas yra nesteroidinis geriamasis androgenų receptorių moduliatorius, skirtas tokioms ligoms, kaip raumenų išsekimas ir osteoporozė, gydyti.

Australijos sporto tribunolas prieš tai rekomendavo ketverių metų diskvalifikaciją, bet CAS koregavo nuosprendį.

„NEKALTA, – parašė Sh.Jack įrašu instagramo paskyroje. – Aš įrodžiau, kad niekada nesukčiavau, nevartojau draudžiamų preparatų tyčia ar žinodama. Aš priimu sprendimą pozityviu požiūriu su nusiteikimu, kad mano karjera kitais metais atgims.“

22 metų plaukikė, laimėjusi keturis medalius estafetėse 2017 metų pasaulio pirmenybėse, negalės varžytis iki 2021 metų liepos 11 dienos.

Tokijo olimpinės žaidynės prasidės dar po dviejų savaičių.

Sh.Jack dopingo testas buvo paimtas 2019 metų liepą ne varžybų metu. Laisvuoju stiliumi plaukianti sportininkė buvo išsiųsta namo iš Australijos stovyklos prieš pat pasaulio pirmenybes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Shayna Jack
AFP/„Scanpix“ nuotr./Shayna Jack
Temos: 2 Dopingas Plaukimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką