Plaukikė Rūta Meilutytė pateko į pasaulio jaunimo čempionato pusfinalį 50 m laisvu stiliumi rungtyje

Trijų planetos jaunimo (merginų 14-17 metų amžiaus ir vaikinų 15-18 metų amžiaus) pirmenybių Jungtiniuose Arabų Emyratuose aukso medalių savininkė Rūta Meilutytė penktadienį ji pateko ir į 50 m laisvu stiliumi rungties pusfinalį.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Atrankos varžybose pasaulio, Europos ir olimpinė čempionė iš Lietuvos 50 m laisvu stiliumi nuplaukė per 25,36 sekundės ir, 0,08 sekundės nusileidusi tik rusei Rozalijai Nasretdinovai, užėmė antrąją vietą.

Trečia liko australė Shayna Jack – 25,62 sekundės.

Jau penkis medalius – tris aukso ir du sidabro – Dubajuje iškovojusi Rūta Meilutytė penktadienį taip pat plauks ir 50 m nugara finale.

Kita 50 m laisvu stiliumi rungties kvalifikacijoje startavusi lietuvė Eva Gliožerytė nuotolį nuplaukė per 26,93 sekundės ir liko 27-ta tarp 73-jų dalyvių.

Mantui Auruškevičiui nepavyko patekti į 50 m krūtine rungties pusfinalį. Lietuvis atrankoje distanciją įveikė per 29,23 sekundės ir, 0,51 sekundės pagerinęs asmeninį rekordą, liko 24-as tarp 68-ių kvalifikacijos dalyvių. Iki išsvajoto šešioliktuko Lietuvos plaukikui pritrūko 0,41 sekundės.

Povilas Strazdas nepateko į pusfinalį plaukdamas 100 m laisvu stiliumi. Jis distanciją įveikė per 51,23 sekundės ir, 0,24 sekundės pagerinęs asmeninį rekordą, liko 20-tas tarp 92-jų atrankos dalyvių. Iki išsvajoto šešioliktuko Lietuvos plaukikui pritrūko 0,12 sekundės.