Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Plaukiko Edgaro Matako treneris: silpni nepapuola į parolimpiadą

Edgaras Matakas ir treneris Ramūnas Leonas
Rimanto Navicko/RGB nuotr. / Edgaras Matakas ir treneris Ramūnas Leonas
Šaltinis: Iš Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių
1
A A

Rugsėjo 15 dieną 17-metis neregys plaukikas Edgaras Matakas Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse 100 metrų laisvu stiliumi nuplaukė per 1.06,09 min. ir užėmė 10 vietą, aplenkęs labiau patyrusius plaukikus iš Australijos, Kolumbijos ir Moldavijos.

Varžybų protokoluose E.Matakas, palyginus su varžovais, ypač gerai įvertintas pagal reakcijos greitį atsispiriant nuo bokštelio.

„Pagal Edgaro amžių jo dar laukia mažiausiai trys parolimpiados. Silpni nepapuola į parolimpiadą. Jis – jaunas, treniruojasi 2 metus, profesionaliam sportui tai yra labai trumpas laikas. Treniruojasi jis tikrai daug, turi po dvi treniruotes per dieną, o jam trūksta būtent varžybinės patirties. Varžybos yra pati geriausia treniruotė. Šiose parolimpinėse žaidynėse jis pasisėmė tikrai neįkainojamos patirties“, – po paskutiniojo E.Matako plaukimo Rio optimistiškai kalbėjo jo treneris Ramūnas Leonas.

Po plaukimo E.Matakas nuskubėjo į apšilimo baseiną, grįžus į parolimpinį kaimelį masažistas jam masažavo sprandą.

„Vakar per treniruotę Edgaras atplaukė pačiais geriausias rezultatais, gerino asmeninius rekordus, o šiandien , matyt, ne jo diena. Ir aš, ir Edgaras geriau tikėjomės.

Kaip ir sveikųjų sporte – Lietuvos plaukikai turėjo idealiausias sąlygas treniruotis, stovyklas, begalę specialistų, didžiules investicijas ir vis tiek tik vienas plaukikas pasigerino rezultatą“, – pavyzdžių pateikė R.Leonas.

Treniruojasi jis tikrai daug, turi po dvi treniruotes per dieną, o jam trūksta būtent varžybinės patirties. Varžybos yra pati geriausia treniruotė.

Parolimpinį rekordą (57.16 sek.) S11 (neregių) klasės 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje pasiekė visose E.Matako rungtyse laimėjęs JAV plaukikas, karo veteranas Bradley Snyderis. E.Matakas sakė, kad jo varžovai parolimpinėse žaidynėse kelia pagarbą ir kuo didesnė konkurencija, tuo jam įdomiau varžytis.

„B.Snyderis prieš kariuomenę buvo plaukikas, jis plaukia tikrai gerai. Jis pasisako labai motyvuojančiai, kad reikia tik treniruotis, treniruotis, treniruotis – ir rezultatai tikrai ateis. Tik juodu darbu pasieksi pergalę“, – įkvepiančius varžovo žodžius pabrėžė R.Leonas.

Moksleivis iš Kauno E.Matakas, garbingai sudalyvavęs trijų parolimpinių rungčių plaukime, sakė tą patį, ką ir kiti jau finišavę sportininkai: „reikia viską užmiršti, pailsėti ir toliau kibti į darbus“.

Toliau E.Matakas ruošis liepos mėnesį Meksikoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.

Tuo tarpu rugsėjo 15-osios naktį Lietuvos laiku dar vyks 100 metrų plaukimo finalas, kuriame dalyvaus 8 plaukikai. Nors E.Matakas užėmė 10 vietą, šįvakar jis vis tiek privalo atvykti į finalą.

Rimanto Navicko/RGB nuotr./Edgaras Matakas
Rimanto Navicko/RGB nuotr./Edgaras Matakas

„Į finalą privalo užsiregistruoti du atsarginiai – 9 ir 10 vietą užėmę plaukikai. Tam atvejui, jeigu kas nors gaus traumą, pavėluos arba atsisakys plaukti 100 metrų. Tikimybė, kad taip atsitiks, labai maža, bet jeigu neužsiregistruoji kaip atsarginis plaukikas, tau skiriama bauda“, – apie organizacinius užkulisius pasakojo R.Leonas.

Iki tol Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse E.Matakas 50 metrų laisvu stiliumi (S11 klasėje) nuplaukė per 27.86 sek. ir pagerino asmeninį bei Lietuvos rekordą. 400 metrų laisvu stiliumi lietuvis nuplaukė per 5.30’66 min. ir pagerino sezono rekordą.

Jis vienintelis iš Lietuvos neįgaliųjų plaukikų, kuris įvykdė tris A klasės parolimpiados kvalifikacinius reikalavimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką