Plaukimo pirmenybėse Italijoje pagerinti dar keturi pasaulio rekordai

Paulas Biedermannas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paulas Biedermannas
Šaltinis: BNS
0

Italijoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate antradienį paaiškėjo dar penki plaukimo planetos čempionai ir pagerinti dar keturi planetos rekordai.

Antrojo planetos rekordo autoriumi Romoje tapo antrąjį pasaulio čempiono titulą iškovojęs  Paulas Biedermannas. Vokietijos plaukikas pirmadienį triumfavo 400 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje, o antradienį buvo nepralenkiamas perpus trumpesnėje distancijoje.

P.Biedermannas 200 metrų laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 minutę 42 sekundes ir net 0,96 sekundės pagerino sidabrą iškovojusiam amerikiečiui Michaelui Phelpsui priklausiusį pasiekimą, kuris buvo pagerintas Pekino olimpinėse žaidynėse praėjusių metų rugpjūčio 12-ąją.

Moterų 100 metrų nugara rungtyje aukso medalį iškovojo planetos rekordą pagerinusi britė Gemma Spofforth. Ji finale sugaišo 58,12 sekundės ir 0,36 sekundės pagerino sidabą iškovojusios rusės Anastasijos Zujevos išvakarėse pusfinalyje pasiektą rekordą.

Trečiasis antradienio vakaro pasaulio rekordas užfiksuotas 50 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje – Cameronas Van Der Burghas distanciją įveikė per 26,74 sekundės ir 0,15 sekundės pagerino vos pustrečio mėnesio (nuo gegužės 9 dienos) brazilui Felipei Francai Da Silvai priklausiusį rekordą.

Antrąjį pasaulio rekordą tėvynėje pagerino auksą 400 metrų laisvuoju stiliumi nuotolyje pirmadienį iškovojusi italė Federica Pellegrini. Antradienį pusfinalyje perpus trumpesnę distanciją ji įveikė per 1 minutę 53,67 sekundės ir 0,80 sek. pagerino savo pačios kovo 8-ąją užfiksuotą rekordą.

Trijuose finaluose antradienį apsieita be planetos rekordų: moterų 1500 metrų distancijoje laisvuoju stiliumi triumfavo italė Alessia Filippi (15:44,93), vyrų 100 metrų nuotolį nugara finale greičiausiai plaukė japonas Junya Koga (52,26), o moterų 100 metrų krūtine auksą iškovojo amerikietė Rebecca Soni (1:04,93), šios rungties pasaulio rekordininke tapusi išvakarėse pusfinalyje.

Per tris varžybų dienas Romoje pagerinta jau penkiolika pasaulio ir penki Lietuvos rekordai.

Temos: 2 Plaukimas Italija