Plaukimo varžybose Romoje auksą iškovojo Rūta Meilutytė, bronzą – Giedrius Titenis

Romoje vykstančiame 51-ajame tarptautiniame „Sette colli“ plaukimo turnyre šeštadienį auksą moterų 50 m rungtyje krūtine iškovojo Rūta Meilutytė.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„51st Sette Colli Trophy“ turnyre R.Meilutytė kiek mažiau nei puse sekunės atsiliko nuo sau pačiai priklausančio planetos rekordo – 29,48 sek.

Finale antrąją vietą užėmė amerikietė Jennie Johansson (30,56), o trečia buvo olandė Moniek Nijhuis (31,08).

Kitas lietuvis Danas Rapšys liko per 0,09 sek. nuo bronzos medalio 100 m plaukimo nugara finale.

19-metis distanciją įveikė per 55,17 sek. o bronzą laimėjęs italas Christopheris Ciccarese – per 55,08 sek.

Olimpinės čempionės rezultatas aštuonių dalyvių finale – 29,90 sekundės – geriausias sezono rezultatas pasaulyje bei šio turnyro rekordas.

Geriausias R.Meilutytės rezultatas – 30,13 sek. – buvo ir 50 m krūtine kvalifikacijoje. Iš viso šioje rungtyje varžėsi 51 plaukikė.

Šeštadienį R.Meilutytė dalyvavo ir 100 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje, tačiau tarp 79 dalyvių buvo dešimta (56,18 sek.) ir į finalą nepateko.

Bronzą vyrų 50 m krūtine finale iškovojo Giedrius Titenis – 27,66 sekundės. Dar sėkmingiau lietuviui susiklostė šios rungties kvalifikacinės varžybos, kuriose jis buvo antras tarp 52 plaukikų bei tapo Lietuvos rekordininku – 27,40 sekundės.

Vyrų 100 m nugara distancijoje Danas Rapšys (55,17 sek.) finale buvo ketvirtas, o nuo bronzos lietuvį skyrė vos 0,09 sekundė.

Šios rungties kvalifikacijoje D.Rapšio rezultatas (55,84 sek.) tarp 54 plaukikų buvo septintas.

Simonas Bilis šeštadienį plaukė 200 m distanciją laisvuoju stiliumi ir tarp 56 dalyvių užėmė 31-ą vietą – 1 minutė 53,51 sekundės.

Turnyre Romoje penktadienį aukso apdovanojimą pelnė G.Titenis, iškovojęs pirmąją vietą 100 m krūtine nuotolyje – 59,75 sekundės.