Plaukimo varžybose Romoje finaluose dėl medalių sekmadienį varžysis trys lietuviai

Italijos sostinėje artėja į pabaigą tris dienas vykęs 51-asis tarptautinis „Sette colli 2014“ plaukimo turnyras, kuriame dalyvavo ir penki Lietuvos plaukikai. Po dviejų varžybų dienų iškovoję du aukso ir vieną bronzos medalį, sekmadienio vakarą finaluose dėl apdovanojimų kovos trys lietuviai – olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis bei Danas Rapšys.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / LRT nuotr.

Šeštadienį auksą moterų 50 m distancijoje krūtine iškovojusi olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, sekmadienį ji su šeštuoju rezultatu (2 minutės 17,77 sekundės) pateko į 200 m rungties kompleksiniu būdu finalą.

39 dalyvių atrankoje lietuvę aplenkė vengrė Katinka Hosszu (2:12,17), vokietė Aleksandra Wenk (2:16,27), švedė Louise Hansson (2:16,53), italė Luisa Trombetti (2:17,54) bei dar viena Švedijos plaukikė Stina Gardell (2:17,62).

Sekmadienio rytą vyrų 200 m krūtine rungties kvalifikacijoje G.Titenis laimėjo savo atrankos plaukimą, o tarp 37 dalyvių lietuvio rezultatas (2 min. 12,74 sek.) buvo antras. Greičiau už G.Titenį plaukė tik vokietis Marco Kochas (2:11,89).

Savo atrankos plaukimą 200 m rungtyje nugara laimėjo ir Danas Rapšys, kurio rezultatas (2:01,45) tarp 47 plaukikų buvo ketvirtas. Lietuvį kvalifikacijoje aplenkė tik vengras Peteris Bernekas (1:58,99) bei italai Christopheris Ciccarese (2:00,33) ir Luca Mencarini (2:00,95).

Kuklesniais rezultatais vyrų 100 m rungties laisvuoju stiliumi atrankoje tenkinosi bei į finalą nepateko Simonas Bilis ir Mindaugas Sadauskas. Pirmasis lietuvis (50,51 sek.) užėmė 20-ą vietą, o antrasis (50,99 sek.) tarp 76 plaukikų liko 25-as.