Dabar populiaru
Publikuota 2021 03 29, 11:13

Pradedama būsimų buriavimo praktikantų registracija atrankai į „Tall Ships Races 2021“ burlaivių įgulas

Vasarą Klaipėda pasipuoš gražiausių pasaulio laivų burėmis – birželio 27–30 dienomis čia sugrįš „The Tall Ships Races 2021“ burlaiviai. Į Klaipėdą – starto uostą, šiuo metu užsiregistravę 44 laivai iš keturiolikos pasaulio valstybių, tačiau skaičiuojama, kad renginio metu Klaipėdą aplankys apie 60 laivių, iš kurių 10–12 priskiriami A klasei. Jūrai neabejingi 15–25 metų amžiaus jaunuoliai kviečiami registruotis ir tapti buriavimo praktikantais.
Regata „The Tall Ships Races“ kviečia praktikantus į įgulas.
Regata „The Tall Ships Races“ kviečia praktikantus į įgulas. / Klaipėdos švenčių nuotr.

Pasirengusius jūros iššūkiui ir norinčius įgyti neeilinės patirties, jaunimo ugdymui jūroje tinkantys burlaiviai ir renginio organizatorius kviečia 15–25 metų amžiaus jaunuolius mokytis buriavimo ir tapti tarptautinių įgulų nariais. Dalyvaujant atrankoje, buriavimo patirtis nebūtina.

Iš visų atsiųstų anketų komisija atrinks 30 jaunuolių, kuriems kelionė burlaiviu iš Klaipėdos į Suomijos miestą Turku (mokymai, nakvynė ir maitinimas burlaivyje, sporto renginiai, ekskursijos, įgulų vakaras finišo mieste ir kelionė atgal į Klaipėdą autobusu) bus apmokėta organizatorių lėšomis. Įprastai vieno praktikanto para burlaivyje kainuoja nuo 100 iki 150 eurų.

Komisiją, kuri vertins gautas anketas ir motyvacinius laiškus, sudarys penki asmenys: po vieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir renginio koordinatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovą, kadetų atrankos specialistas, kapitonas ir nepriklausomas ekspertas.

Itin didelę reikšmę galutiniam vertinimo balui turės motyvacinis laiškas. Laiškas, kurio apimtis ne daugiau kaip 15 sakinių, turi įrodyti jaunuolio pasiryžimą ir norą susipažinti su gyvenimu jūroje. Užpildytas anketas galima siųsti iki gegužės 1 d.

Į laivą tik su neigiamu testu

Saugumas ir sudėtingi sprendimai – neatsiejama „Tall Ships Races 2021“ pasirengimo dalis. Tarptautinės lenktynės, kuriose įprastai dalyvauja laivai iš poros dešimčių valstybių, turi užtikrinti saugumą, atsižvelgiant į kiekvienos dalyvaujančios valstybės pandeminę situaciją ir su ja susijusias nuostatas. Esama situacija lėmė ir naują terminologiją – laivas įvardijamas kaip saugus „burbulas“, kurio įguloje tik neigiamą testo atsakymą gavę asmenys.

„Pirminiuose renginio planuose kūrėme situacijas tikėdamiesi, kad iki vasaros daugelis valstybių bus pasiekusios aukštą vakcinacijos procentą. Akivaizdu, kad taip nebus ir mūsų renginys vyks su nemažais ribojimais. Todėl visi būsimi kadetai prieš lipdami į laivą privalės atlikti ir gauti neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Mūsų tikslas, net ir šiais pandeminiais laikais suteikti šansą jauniems žmonėms ir kartu garantuoti maksimalų saugumą“, – sako „The Tall Ship Races“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Klaipėda didžiųjų burlaivių lenktynių starto uostu taps birželio 27–30 dienomis. Iš Klaipėdos didieji burlaiviai plauks į Turku (Suomija), Taliną (Estija), Mariehamną (Alandų salos) ir finišuos Ščecine (Lenkija).

Anketų laukiama iki 2021 m. gegužės 1 d. Daugiau informacijos ilona@seafestival.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką