Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 31, 22:07

Puikus startas: buriuotoja V.Andrulytė – pirmajame pasaulio taurės dešimtuke

Pirmąją Hempel pasaulio taurės „Allianz Regatta“ dieną pūtė labai silpnas vėjas, kuris nuolat sukinėjosi. Dėl šių, besikeičiančių, oro sąlygų, vietoje planuotų dviejų plaukimų buvo įvykdytas tik vienas. Olimpietė Viktorija Andrulytė atplaukė aštunta.
Viktorija Andrulytė
Viktorija Andrulytė / Aistės Ridikaitės nuotr.

Sportininkė visą distanciją plaukė pirmajame dešimtuke. Antrame rate buvo pakilusi netgi į 5 vietą, tačiau prie finišo linijos turėjo padaryti papildomą manevrą ir dėl to prarado tris vietas.

Tai tik pirmasis plaukimas iš šioje regatoje planuojamų įvykdyti aštuonių. Galiausiai dešimt geriausių sportininkių birželio 4 dieną startuos plaukime dėl medalių, kuriame paaiškės antrojo pasaulio taurės etapo nugalėtoja.

Aistės Ridikaitės nuotr./Varžybų akimirka
Aistės Ridikaitės nuotr./Varžybų akimirka

„Buriavimo sąlygos Markermerio mariose man labai primena Kuršių ar netgi Kauno marias. Tokia pati stati ir trumpa banga. Toks pat gūsingas ir besisukiojantis vėjas. Taip pat šalta. Netgi vandens spalva tokia pati.

Jaučiuosi kaip namie, taigi gana nesunkiai susidraugavau su ekvatorija. Tai turbūt ir yra mano didžiausias privalumas šioje regatoje“, – po pirmojo plaukimo apie detales pasakojo olimpietė.

Aistės Ridikaitės nuotr./Viktorija Andrulytė
Aistės Ridikaitės nuotr./Viktorija Andrulytė

Nors per dieną buvo įvykdytas tik vienas plaukimas, sportininkės vandenyje praleido penkias valandas. Šiandien oro temperatūra siekė vos 14 laipsnių, o vandens – apie 10 laipsnių Celsijaus.

Buriuojant Markermerio mariose, šaltas oras ir vanduo nėra pagrindinė grėsmė. Labiausiai sportininkus gąsdina povandeninės žolės. Pakliuvusios ant jachtos vairo ar šverto, jos pradeda stabdyti laivą.

Pagavus žolių puokštę ir laiku to nepastebėjus, varžybos gali baigtis gana greitai. Jachtos tampa lėtos ir sunkiai valdomos. Taip prarandamos sunkiai iškovotos pozicijos. Regatos organizatoriai stengiasi plaukimų distancijas dėlioti tose vietose, kur povandeninių žolių – mažiau, tačiau garantijų nėra.

Rytoj ILCA 6 klasės buriuotojos startuoja 15 val. Lietuvos laiku. Planuojama įvykdyti 3 plaukimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką