R.Meilutytė ir K.Teterevkova sėkmingai pradėjo dar vieno medalio medžioklę

Antradienio rytą dar vieną medalių medžioklę pasileido Lietuvos plaukimo rinktinės lyderės Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Romoje vykstančiame Europos čempionate po bronzos apdovanojimą jau nuskynusios merginos startavo 50 metrų plaukimo krūtine atrankoje.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Atrankos varžybose abi lietuvės plaukė užtikrintai - R.Meilutytė laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą (30,12), o K.Teterevkova ketvirtajame plaukime finišavo ketvirta (31,04).

Bendroje dalyvių grupėje R.Meilutytės laikas buvo trečias, o K.Teterevkovos - 10-11-as tarp 33 atrankoje startavusių dalyvių.

Abi sportininkes išvysime vakare vyksiančiame pusfinalyje, kuris prasidės 19:31 val. Lietuvos laiku.

Kvalifikacijoje greičiausiai plaukė dvi Italų sportininkės. Arianna Costiglioni finišavo per 29,91 sek., o pasaulio rekordininkė Benedeta Pilatto - per 29,93 sek.

Šiame sezone R.Meilutytė 50 m krūtine yra įveikusi per 29,70 sek. - tai trečias geriausias jos rezultatas per visą karjerą. Greičiau ji yra plaukusi tik 2013 m. pasaulio čempionate, kur pagerino pasaulio rekordą (29.48).

Asmeninis K.Teterevkovos šiemet pasiektas geriausias rezultatas yra 30,82 sek.

Kiek anksčiau vyrų 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje startavo Tomas Navikonis ir Tadas Sungaila.

T.Navikonis finišavo per 23,38 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 59-ąją vietą, T.Sungaila finišavo per 23,45 sek. ir liko laipteliu žemiau.

Atrankos nugalėtoju tapo olandas Thomas De Boeras (21,59).

Erikas Grigaitis varžėsi 100 metrų plaukimo nugara atrankoje ir distanciją įveikė per 56,17 sek.

Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 31-ąją vietą tarp 43 startavusių plaukikų.

Greičiausiai atrankoje buvo italas Thomas Cecconas (57,71).