R.Meilutytė nestartavo šalies pirmenybėse, K.Teterevkova tapo dviguba čempione

Geriausi šalies plaukikai ir svečiai iš Latvijos, Estijos ir Libano Kauno „Girstučio“ 50 m baseine tęsia atvirą 2023 m. Lietuvos plaukimo čempionatą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Kol vienas iš rinktinės lyderių Danas Rapšys Stokholme (Švedijoje) sėkmingai pradėjo tarptautines plaukimo varžybas „Malmsten Swim Open Stockholm 2023“, kiti mūsų šalies plaukikai varžėsi dėl patekimo į finalinius antrosios čempionato dienos plaukimus.

Dar rytinėse atrankos varžybose puikiai pasirodė Mantas Kaušpėdas, plaukęs 50 m nugara. Klaipėdos Gintaro sporto centro auklėtinis užfiksavo naują Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą (25,88 sek.).

Ankstesnis geriausias šalies bendraamžių pasiekimas taip pat priklausė M.Kaušpėdui (26,14 sek.), praneša Lietuvos plaukimo federacija.

50 m krūtine, moterys

Moterų 50 m plaukimo krūtine A finale pergalę šventė vilnietė Kotryna Teterevkova. Lietuvos čempionė nuotolį įveikė per 30,94 sek. ir pranoko FINA A normatyvą į pasaulio čempionatą (31,02 sek.).

Lietuvos plaukimo federacija/Dariaus Kibirkščio nuotr./Kotryna Teterevkova

Antra finišavo estė Maria Romanjuk (31,66 sek.), o bronza atiteko Agnei Šeleikaitei (32,30 sek.).

Šios rungties atrankoje turėjo startuoti ir Rūta Meilutytė, tačiau sportininkė nacionalinį čempionatą praleido ir ruošis kitiems kontroliniams startams.

100 m krūtine, vyrai

Vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje šalies čempionu tapo panevėžietis Andrius Šidlauskas (1.00,01 min.). Jis pranoko Adomą Gatulį (1.04,20 min.) ir estą Alan Gritsok (1.04,72 min.).

Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr./Andrius Šidlauskas

400 m l. stiliumi, moterys

Stipriausiame moterų 400 m l. stiliumi finale greičiausia buvo ir aukso medalį iškovojo Silvija Statkevičius (4.24,61 min.). Antra finišavo Stela Švenčionytė (4.31,02 min.), o trečią vietą užėmė Ieva Visockaitė (4.31,88 min.).

200 m l. stiliumi, vyrai

200 m l. stiliumi rungties vyrų A finale geriausiai pasirodė libanietis Simon Doueihy (1.51,11 min.). Šalies vicečempionu tapo Kiril Stepanov (1.52,08 min.), o trečias finišavo Danielis Kvederis (1.52,50 min.).

100 m peteliške, moterys

Moterų 100 m plaukimo peteliške A finale nugalėjo Kotryna Teterevkova (1.02,08 min.), aplenkusi Radvilę Kerševičiūtę (1.03,30 min.) ir Patriciją Kondraškaitę (1.04,02 min.).

E.Kniežausko nuotr./Kotryna Teterevkova

50 m peteliške, vyrai

Vyrų 50 m plaukimo peteliške B finale nugalėjęs Tajus Juška pagerino sau priklausiusį šalies vaikinų iki 15 metų rekordą (25,16 sek.). Nuo šiol jis – 25,05 sek.

A finale čempionu tapo Ainis Želionis (24,94 sek.) iš Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“. Antrą vietą pasidalino identiškai (24,97 sek.) finišavę Nojus Šikorskis ir latvis Emils Pauls Mortuzans.

200 m nugara, moterys

Moterų 200 m plaukimo nugara šalies čempione tapo šiaulietė Patricija Geriksonaitė (2.19,17 min.). Sidabras atiteko Augustei Jakštaitei (2.22,06 min.), bronzą pelnė Beata Jakštaitė (2.22,58 min.).

50 m nugara, vyrai

Stipriausiame vyrų 50 m plaukimo nugara finale nugalėjo savo bendraamžių iki 17 metų rekordą antrą kartą per dieną pagerinęs klaipėdietis Mantas Kaušpėdas (25,68 sek.).

Antras atplaukė Erikas Grigaitis (26,11 sek.), o trečias finišavo Edvinas Česnakas (26,24 sek.).

400 m kompl. būdu, moterys

400 m kompl. būdu rungtyje šalies čempionės titulą iškovojo kaunietė Ieva Nainytė (5.05,55 min.), aplenkusi Guodą Tručinskaitę (5.11,84 min.) ir Vytę Gelažytę (5.15,65 min.).

400 m kompl. būdu, vyrai

Analogiškame vyrų finale nugalėjo Nicolass Deicmans (4.38,02 min.) iš Latvijos. Sidabras atiteko Daniil Žučkov (4.40,94 min.), o bronzą iškovojo Titas Štuopis (4.43,63 min.).

4 x 100 m l. stiliumi, moterys

Moterų komandinėje estafetėje 4 po 100 m l. stiliumi laimėjo Sostinės sporto centro pirmoji komanda (Patricija Kondraškaitė, Smiltė Plytnykaitė, Stela Švenčionytė ir Elzė Morta Daunoravičiūtė).

Nugalėtojų laikas – 3 min. 52,17 sek.

4 x 100 m l. stiliumi, vyrai

Analogiškoje vyrų rungtyje nugalėjo Panevėžio „Žemynos“ antroji komanda (Deividas Kazilas, Tomas Lukminas, Andrius Šidlauskas ir Nedas Giedraitis). Nugalėtojai finišavo per 3 min. 24,55 sek.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Andrius Šidlauskas

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad varžybų dalyviai gali ne tik vykdyti kvalifikacinius normatyvus į liepos 23–30 dienomis Fukuokoje, Japonijoje, vyksiantį „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatą, bet ir vasaros olimpines žaidynes, kurios kitąmet bus surengtos Paryžiuje.

Po Lietuvos čempionato taip pat turėtų paaiškėti, kas atstovaus Lietuvai Europos jaunimo plaukimo čempionate, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje bei pirmą kartą vyksiančiame Europos U23 plaukimo čempionate. Varžybos baigsis šeštadienį.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti