2023 10 15 /11:38

Finalinis trio: dėl pasaulio taurės medalių kovos R.Meilutytė, D.Rapšys ir A.Šidlauskas

Atėnuose vykstančiame antrajame pasaulio taurės plaukimo etape Rūta Meilutytė įlėkė į dar vieną finalą.
Andrius Šidlauskas, Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys
Andrius Šidlauskas, Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys / 15min nuotr.

50 metrų krūtine atranką 26-erių lietuvė nuplaukė per 30,92 sek.

Sekmadienio rytą vykusioje atrankoje jos laikas buvo pats greičiausias.

Švedė Sophie Hansson (31,02 sek.) atsiliko 0,1 sek., o Siobhan Haughey (31,34 sek.) iš Honkongo – 0,42 sek.

Finalas vyks sekmadienį 19:02 val.

Šioje rungtyje pirmajame pasaulio taurės etape Berlyne R.Meilutytė ne tik pelnė auksą, bet ir gerino pasaulio taurės rekordą (29,56 sek.).

Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr./Rūta Meilutytė

Auksą R.Meilutytė jau iškovojo ir Atėnuose – vakar 100 m krūtine rungties finale.

Papildomos motyvacijos plaukikams pasaulio taurėje suteikia ir prizinis fondas – 1,2 mln. JAV dolerių.

Kaip motyvuojami plaukikai pasaulio taurėje?

• Geriausiam kiekvieno etapo plaukikui(-ei) atitenka 12 tūkst. JAV dolerių (varžosi visų skirtingų rungtynių atstovai, laikus perskaičiavus į taškus). Už antrą vietą – 10 tūkst., trečią – 8 tūkst. ir t.t.
  • Bendros įskaitos nugalėtojas(-a) gaus net 100 tūkst. JAV dolerių. Antrą vietą užėmęs – 70 tūkst., trečią – 30 tūkst. ir t.t.
  • Papildoma 10 tūkst. JAV dolerių premija skiriama už laimėtą rungtį visuose trijuose pasaulio taurės etapuose.
  • Už planetos rekordą – papildomai dar 10 tūkst. JAV dolerių.

Iš viso šiemet vyks trys pasaulio taurės etapai. Pernai visuose juose R.Meilutytė laimėjo 50 ir 100 m krūtine rungtis, tapdama dviguba karaliene, o iš prizų fondo užsidirbdama 50,1 tūkst. JAV dolerių.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Andrius Šidlauskas

Sekmadienį finale plauks ir Andrius Šidlauskas. 200 m krūtine atrankoje ryte jis užtruko 2 min. 13,54 sek.

Savo plaukime lietuvis buvo trečias, o į finalą pateko su ketvirtu rezultatu.

Kova dėl medalių 200 m krūtine rungtyje vyks 19:08 val.

„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Sekmadienį dar vieną medalį medžios ir Danas Rapšys. Panevėžietis plauks 200 m laisvuoju stiliumi finale.

Atrankoje jis buvo greičiausias savo plaukime – 1 min. 49,78 sek.

Į finalą D.Rapšys pateko su ketvirtuoju rezultatu. Atrankoje greičiau plaukė tik australas Maximillianas Giulianis (1:48,56) ir du amerikiečiai Kieranas Smithas (1:49,15) bei Trentonas Julianas (1:49,24).

Vyrų 200 m laisvuoju stiliumi finalas vyks 19:22 val.

Atėnuose D.Rapšys jau laimėjo auksą 400 m laisvuoju stiliumi distancijoje ir bronzą 200 m kompleksiniu būdu rungtyje.

Prieš savaitę vykusiame pirmajame pasaulio taurės etape Berlyne D.Rapšys iškovojo du aukso medalius (200 ir 400 m laisvuoju stiliumi) bei vieną sidabrą (200 m kompleksiniu būdu).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?