2016 08 19 /15:31

„Rio 2016“: Igno Navakausko kova dėl medalio baigta

Paskutinis iš Lietuvos sportininkų Rio de Žaneiro olimpiniame kanale startavo baidarininkas 26 metų Ignas Navakauskas. Šių metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas nepateko į 200 m distancijos pagrindinį finalą.
Ignas Navakauskas debiutavo olimpinėse žaidynėse
Ignas Navakauskas debiutavo olimpinėse žaidynėse / Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuvis galingai pradėjo atrankos plaukimą ir kurį laiką užtikrintai pirmavo, tačiau antroje distancijos dalyje jėgų šiek tiek pristigo.

Kaip bebūtų lietuvis finišavo ketvirtas (35,144 sek.) ir nesunkiai prasibrovė į pusfinalį.

Tolyn žengė penki pirmi iš septynių atrankos plaukime dalyvavusių sportininkų. Iš viso į pusfinalį I.Navakauskas pateko dešimtuoju rezultatu.

Dviejuose pusfinaliuose lenktyniavo po aštuonis baidarininkus.

Antrajame iš jų I.Navakauskas finišavo penktas (35,168 sek.) ir nepateko į pagrindinį finalą. Lietuvis kovą tęs B finale.

Po keturis iš kiekvieno plaukimo pateko į A finalą, likę aštuoni lenktyniaus B finale.

B finalas vyks šeštadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.

Ketvirtadienį olimpinėje lagūnoje bronzos medalį 200 m distancijoje iškovojo dvivietės baidarės irkluotojai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, penkti 1000 m nuotolyje finišavo Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius, o nesėkmę pusfinalyje patyręs kanojininkas Henrikas Žustautas B finale buvo trečias ir galutinėje įskaitoje liko vienuoliktas.