2017 12 13 /12:32

Lietuvių startai: R.Meilutytė ir D.Rapšys kovos dėl medalių, kitiems sėkmė nesišypsojo

Kopenhagoje vykstančiame Europos plaukimo čempionate trumpajame baseine (iki 25 metrų) startavo Lietuvos sportininkai. Atrankos barjerą be didesnio vargo peržengė Rūta Meilutytė, į finalą pateko Danas Rašys. Kiti šalies sportininkai pirmenybes pradėjo ne taip sėkmingai.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

„Auksinė žuvelė“ 50 metrų krūtine nuplaukė per 30,03 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą.

Geriausią atrankos rezultatą pademonstravo suomė Ida Hulkko (29,85 sek.), antra buvo jos tautietė Jenna Laukkanen (29,93 sek.).

Lietuvė pusfinalyje plauks trečiadienį 18.08 val., o, jei pateks į finalą, jis vyks tą pačią dieną 19.03 val.

Dar prieš išvykdama į Kopenhagą R.Meilutytė skundėsi sveikatos problemomis. Plaukikė sunegalavo po ilgos kelionės iš Australijos.

R.Meilutytei priklauso 50 metrų krūtine Lietuvos rekordas (28,81 sek.). Geriausias jos šio sezono rezultatas – 29,51 sek.

„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė

Danas Rapšys ir Gytis Stankevičius plaukė 200 metrų nugara atrankoje.

Abu lietuviai startavo antrajame plaukime, o D.Rapšys į priekį praleido vieną varžovą. Vangiai pradėjęs plaukikas vėliau padidino tempą ir finišavo galingai. Lietuvis distanciją įveikė per 1:51,63 min. ir ketvirtu rezultatu žengė į finalą.

G.Stankevičius daugiau nei sekunde pagerino asmeninį rekordą (1.57,11 min.) ir atplaukė per 1:55,97 min., tačiau bendroje įskaitoje liko 21-as ir į finalą nepateko.

Rungties finalas, kuriame matysime Lietuvos atstovą – trečiadienį 18.16 val.

D.Rapšys yra pasiekęs ir 200 metrų nugara rungties šalies rekordą (1.49,64 min.).

Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr./Danas Rapšys

Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas, kaip ir R.Meilutytė, varžėsi 50 metrų krūtine rungtyje.

Abu lietuviai į baseiną šoko paskutiniajame plaukime. G.Titenis užfiksavo 26,90 sek. laiką ir su 18-tu rezultatu liko už pusfinalio borto.

A.Šidlauskas atplaukė per 27,31 sek. ir liko 35-tas.

Giedriui Titeniui priklauso šios distancijos Lietuvos rekordas (26,38 sek.).

Vytauto Dranginio nuotr./Giedrius Titenis

100 metrų nugara plaukė Ugnė Mažutaitytė. Penktajame atrankos plaukime lietuvė finišavo priešpaskutinė ir užfiksavo 1.01,52 min. laiką. Bendroje įskaitoje jai atiteko 39-oji vieta.

Šiai plaukikei priklauso ir distancijos Lietuvos rekordas (59,76 sek.).

Pirmieji į Kopenhagos baseiną 100 metrų peteliške rungtyje šoko Tadas Duškinas ir Deividas Margevičius.

Antrajame plaukime iš šešių plaukęs T.Duškinas distanciją įveikė per 52,03 sek. ir buvo pirmas, tačiau bendroje įskaitoje liko 27-as ir į pusfinalį nepateko.

D.Margevičius atplaukė per 51,83 sek. ir penktajame plaukime užėmė 7-ąją vietą bei su 25-tu rezultatu į pusfinalį taip pat neprasibrovė.

Lietuvos rekordas plaukiant 100 metrų peteliške – 51,53 sek.

Iš viso pirmenybėse startuos 10 lietuvių.