Rūta Meilutytė – Europos jaunių pirmenybių čempionė

Lenkijoje vyksiančiame Europos jaunių (17-18 metų vaikinai ir 15-16 metų merginos) plaukimo čempionate aukso medalį iškovojo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / ejc2013poznan.eu nuotr.

Lietuvė sekmadienį 100 m krūtine finale nuplaukė per 1 minutę 5,48 sekundės ir, pagerinusi čempionatų rekordą, nepaliko jokių vilčių varžovėms.

Antroje vietoje likusią ukrainietę Viktoriją Solncevą Lietuvos plaukikė aplenkė net 2,37 sekundės, o trečiąją poziciją užėmusią vokietę Marlenę Huether – net 3,72 sekundės.

Tai antrasis R.Meilutytės ir penktasis Lietuvos plaukikų medalis šiose pirmenybėse: R.Meilutytė šeštadienį laimėjo sidabrą 50 m distancijoje laisvu stiliumi, po vieną aukso bei sidabro apdovanojimą pelnė Danas Rapšys bei sidabru džiaugėsi Ugnė Mažutaitytė.

Beje, sekmadienį finale jau plaukusi Ugnė Mažutaitytė 100 m nuotolį nugara įveikė per 1 minutę 3,44 sekundės ir užėmė šeštąją vietą tarp dešimties finalo dalyvių.

Aukso medalį iškovojo Darja Ustinova (1:01,14), sidabro – britė Kathleen Dawson (1:02,21), bronzą – Laura Riedemann (Vokietija).

Sekmadienį Europos pirmenybių finaluose dar startuos Povilas Strazdas (200 m laisvu stiliumi), Deividas Margevičius (100 m peteliške) bei vaikinų kompleksinio plaukimo estafetės 4 po 100 m kvartetas.