2014 12 04 /18:35

Rūta Meilutytė – pasaulio 50 metrų plaukimo krūtine čempionė, pateko į dar vieną finalą

Ketvirtadienio vakarą Dohoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionato trumpuoju taku 50 metrų krūtine finale triumfavo Rūta Meilutytė. Lietuvė po atkaklios kovos iškovojo aukso medalį ir apgynė praėjusiais metais iškovotą čempionės titulą. Po valandos lietuvė startavo ir 100 metrų kompleksiniu būdu pusfinalyje ir pateko į finalą.
Alia Atkinson, Rūta Meilutytė ir Moniek Nijhuis
Alia Atkinson, Rūta Meilutytė ir Moniek Nijhuis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos plaukimo žvaigždė distanciją įveikė per 28,84 sek. ir finišavo pirma. Pagrindinė Lietuvos plaukikės konkurentė jamaikietė Alia Atkinson džiaugėsi sidabro medaliu. Jos laikas – 28,91 sek. Bronzą iškovojusi olandė Moniek Nijhuis nuotolį įveikė per 29,64 sek.

„Labai džiaugiuosi šia pergale. Jos man reikėjo. Šis sezonas buvo sunkus. Tikrai reikėjo man kažko pozityvaus, kad žinočiau, jog einu gera linkme treniruotėse ir sėkmingai ruoščiausi ateinančiam pasaulio čempionatui”, – po finišo kalbėjo R.Meilutytė.

50 m rungties krūtine pusfinalyje R.Meilutytė nuotolį įveikė greičiau – per 28,81 sekundės ir, aplenkusi visas varžoves bei pagerinusi šalies bei planetos čempionatų rekordus, pateko į finalą.

Pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą R.Meilutytė pagerino 0,07 sekundės, o pasaulio čempionatų – 0,63 sekundės.

Iki pasaulio rekordo, kuris nuo 2009 metų lapkričio 15 dienos priklauso amerikietei Jessicai Hardy, lietuvei pritrūko vos 0,01 sekundės.

100 metrų kompleksiniu būdu pusfinalyje R.Meilutytė distanciją įveikė per 58,84 sek. ir užėmusi penktąją vietą tarp visų pusfinalio dalyvių pateko į finalą.

Greičiausios 100 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje buvo britė Siobhan-Marie O'Connor (57,66 sek.), čempionės titulą ginanti vengrė Katinka Hosszu (57,89 sek.), australė Emily Seebohm (58,31 sek.) bei amerikietė Melanie Margalis (58,66 sek.).

Atrankos plaukime lietuvė distanciją buvo įveikusi per 59,27 sek.