Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo taurės etape Japonijoje jau laimėjo sidabrą

Japonijos sostinės Tokijo „Tatsumi“ vandens sporto arenoje Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė iškovojo sidabro medalį. Pasaulio plaukimo žvaigždė iš Lietuvos 25 metrų baseine planetos taurės etapo 100 m krūtine finale nuotolį įveikė per 1 min. 03,72 sek. ir užėmė antrą vietą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Nugalėjo Alia Atkinson iš Jamaikos (1:02,86), o trečia liko amerikietė Catherine Meili (1:05,01). Auksą laimėjusi Jamaikos sportininkė ir kvalifikacijoje buvo pirma, o 17-metė Lietuvos atstovė R.Meilutytė – trečia.

Australė Sally Hunter, kuri kvalifikacijoje buvo antra, liko ketvirtoje vietoje, o bronzą laimėjusi JAV atstovė Caterine Meili – vos penkta.

R. Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio rekordas (1:02,36), kurį ji pasiekė 2013 metais Maskvoje.

Moterų 100 m krūtine finalo rezultatai:

1. Alia Atkinson (Jamaika) – 1:02,86

2. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 1:03,72

3. Catherine Meili (JAV) – 1:05,01

4. Sally Hunter (Australija) – 1:05,67

5. Mina Matsushima (Japonija) – 1:05,72

6. Rie Kanetou (Japonija) – 1:06,24

7. Marija Astaškina (Rusija) – 1:06,32

8. Breeja Larson (JAV) – 1:06,35

Antroje antradienio rungtyje R. Meilutytei sekėsi ne taip gerai. Lietuvė 50 m laisvu stiliumi atrankoje galutinėje įskaitoje liko 12 vietoje ir į finalą nepateko – nuotolį ji nuplaukė per 25,15 sek.

Šeštasis pasaulio plaukimo taurės etapas 25 metrų baseine vyks šiandien ir trečiadienį.

Pasaulio taurės etape Japonijoje R. Meilutytė trečiadienį dar turėtų startuoti 100 m laisvu stiliumi, 50 m krūtine ir 100 m kompleksinio plaukimo rungtyse.