2013 10 13 /19:24

Rūta Meilutytė pasaulio taurės varžybose nuskynė dar du aukso medalius – triumfavo 50 m krūtine ir 100 m kompleksiniu būdu rungtyse

Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) pasaulio taurės varžybų etape Maskvoje olimpinė ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė laimėjo ir antrąjį bei trečiąjį savo finalus. Lietuvė triumfavo 50 metrų krūtine rungtyje ir 100 metrų kompleksiniame plaukime
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sporto grupę „Facebook“ tinkle jau mėgsta daugiau nei 9 tūkst. žmonių. Prisijunk ir tu – spausk LIKE.

Lietuvos plaukikė finale distanciją įveikė per 28,89 sek. ir tik 0,09 sek. atsiliko nuo pasaulio rekordo, tačiau pagerino savo asmeninį rezultatą ir Europos rekordą.

Antra liko Jamaikos plaukikė Alia Atkinsom (29,33 sek.), trečia – vokietė Dorothea Brandt (30,35 sek.). Rusijos sportininkė Julija Jefimova finalo varžybos buvo diskvalifikuota už taisyklių pažeidimą.

50 m plaukimo krūtine atrankoje šeštadienį R.Meilutytė distanciją įveikė per 29,96 sek., o ją aplenkė varžybų J.Jefimova, kurios laikas buvo 29,27 sek. Trečią vietą atrankoje užėmė A.Atkinson, atstumą įveikusi per 30,24 sek.

Geriausias R.Meilutytės laikas 25 m baseino 50 m krūtine rungtyje iki sekmadienio buvo 29,44 sek. Tokį rezultatą lietuvė pasiekė pernai Turkijoje vykusiame pasaulio čempionate. Tai tuo pačiu buvo ir Europos rekordas. Šios rungties pasaulio rekordas nuo 2009 metų priklauso amerikietei Jessicai Hardy – 28,80 sek.

Finalas 100 m kompleksiniu būdu:

R.Meilutytė pirmą kartą auksą laimėjo ne savo mėgstamiausioje rungtyje, o 100 metrų kompleksiniu būdu plaukime. Lietuvė atplaukė per 58,57 sek., pasiekė Lietuvos rekordą ir už nugaros paliko šios rungties pasaulio rekordininkę 24 metų vengrę Katinka Kosszu (58,75 sek.) bei trečią vietą iškovojusią A.Atkinson.

R.Meilutytė startavo galingai ir po pirmų 25 metrų peteliške buvo viena lyderių. Nuplaukus antrą 25 m nugara lietuvė užėmė trečiąją vietą, po 25 metrų savo mėgstama krūtine „Auksinė žuvelė“ pavijo lyderes ir per paskutinius 25 metrus laisvuoju stiliumi užtikrintai finišavo pirmoje vietoje.

Sidabrą iškovojusi K.Kosszu 100 metrų kompleksiniu plaukimu rungtyje rugpjūtį vykusiame pasaulio taurės etape Berlyne pasiekė pasaulio rekordą – 57,45 sek. Ši sportininkė taip pat yra 200 ir 400 m kompleksinio plaukimo rungties 25 metrų baseine pasaulio rekordininkė.

Šios rungties atrankoje lietuvė šeštadienį  įveikė per 1 min. 0,97 sek. ir užėmė penktąją vietą tarp 21-os dalyvės. Greičiau už R.Meilutytę atrankoje plaukė K.Hosszu (58,69 sek.), A.Atkinson (59,70 sek.), vokietė Theresa Michalak (1:00,53) bei britė Sophie Allen (1:00,81).

Primename, kad R.Meilutytė varžybose Maskvoje šeštadienį vieną pasaulio rekordą pagerino ir laimėjo auksą. 100 metrų krūtine rungties atrankoje trečia buvusi lietuvė (ją aplenkė J.Jefimova ir A.Atkinson) finale nepaliko jokių vilčių savo varžovėms – atplaukė per 1 min. 2.36 sek. ir 0,34 sek. pagerino Rebeccai Soni nuo 2009-ųjų priklausiusį rekordą.