2013 12 15 /13:26

Rūta Meilutytė plaukti 50 m laisvu stiliumi atsisakė, o lietuviai pateko į vyrų estafetės finalą

Sekmadienis – paskutinė Europos plaukimo čempionato trumpame (25 metrų) baseine diena. Rūta Meilutytė, ketinusi startuoti 50 m laisvu stiliumi kvalifikacijoje, tai daryti atsisakė. Greičiausiai geriausia Lietuvos plaukikė taupė jėgas 100 m plaukimo krūtine finalui.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

200 m rungties nugara kvalifikacinėse varžybose penkiolikta tarp 23 rungties dalyvių sekmadienį finišavo Ugnė Mažutaitytė.

Tarp dešimties finalo dalyvių nepatekusios Lietuvos plaukikės rezultatas – 2 minutės 11,33 sekundės.

Greičiausiai 200 m nugara atrankoje plaukė bei pagrindinėmis pretendentėmis į medalius sekmadienio vakarą finale bus ukrainietė Daryna Zevina (2:04,06), vokietė Jenny Mensing (2:05,47) bei rusė Darija Ustinova (2:06,62).

Sekmadienio rytą startavo ir vyrai. Vyrų estafetės – 4 po 50 laisvuoju stiliumi – finale sekmadienio vakarą kovos iš Lietuvos rinktinė.

Kvalifikacinėse varžybose tarp šešiolikos ekipų Tadas Duškinas, Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas ir Simonas Bilis estafetės distanciją įveikė per 1 minutę 28,01 sekundės bei į finalą pateko su devintu rezultatu.

Vyrų estafetės laisvuoju stiliumi atrankoje greičiausiai plaukė pasaulio rekordą pasiekęs Belgijos (1:25,52) atstovų kvartetas.

Antri kvalifikacijoje buvo Italijos (1:25,89) plaukikai, o trečioji vieta estafetėje atiteko Rusijos (1:26,21) rinktinei.

50 m plaukimo peteliške rungtyje pasirodė keturi lietuviai. Tadas Duškinas, įveikęs distanciją per 23,43, pagerino Lietuvos rekordą. Tačiau ilgai jam tuo džiaugtis neleido Mindaugas Sadauskas – jis finišavo per 23,33 s ir dar kartą pagerino rekordą. Abu plaukikai pateko į pusfinalį.

Deividas Margevičius (23,73) ir Jevgenijus Rogozinas (25,39) neįveikė kvalifikacijos.

Vyrų 200 m rungties krūtine kvalifikacijoje aštuonioliktas finišavo bei tarp dešimties finalo dalyvių nepateko Giedrius Titenis.

Septintas trečiajame atrankos plaukime finišavęs Lietuvos plaukikas distanciją įveikė per 2 minutes 08,07 sekundės.

Antrasis Lietuvos atstovas šioje rungtyje – Igoris Kozlovskis – tarp 47 plaukikų liko 25-as (2:10,38).

200 m rungties krūtine atrankoje greičiausiai plaukė bei favoritais finale bus vokietis Marco Kochas (2:04,48) bei du britai – Andrew Willis (2:05,06) ir Michaelas Jamiesonas (2:05,19).

Lietuviams nepavyko iškopti į vyrų 200 m rungties laisvuoju stiliumi finalą, kuriame kovą dėl medalių tęs dešimt geriausių plaukikų.

Kvalifikacinėse varžybose sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė Danas Rapšys, kuris distancijoje sugaišo 1 minutę 46,07 sekundės bei užėmė aštuonioliktą vietą.

Povilas Strazdas (1:47,12) finiše buvo 29-as, Simonas Bilis (1:47,38) – 33-ias, o Deividas Margevičius (1:47,75) tarp 81 dalyvio tenkinosi 40-a pozicija.

200 m laisvuoju stiliumi atrankoje greičiausiai plaukė bei finalo favoritais bus rusas Danilas Izotovas (1:42,54), vengras Dominikas Kozma (1:43,35) bei kitas Rusijos plaukikas Nikita Lobincevas (1:43,61).