Rūta Meilutytė Prancūzijoje įgavo pagreitį: į finalą – geriausiu rezultatu

Sekmadienį Prancūzijoje tęsiasi pirmasis prestižinių „Mare Nostrum“ serijos plaukimo varžybų etapas, kuriame antrojo aukso medalio siekia 18-metė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė lietuvė Rūta Meilutytė.
Rūta Meilutytė (2014 m. rugpjūčio 17 d.)
Rūta Meilutytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rytinėje sesijoje lietuvė sėkmingai pasirodė 50 m plaukimo krūtine rungtyje. R.Meilutytė distanciją įveikė per 31.21 sek. ir su geriausiu laiku pateko į finalą.

Antrą rezultatą užfiksavo olandė Moniek Nijhuis (31.34 sek.), o trečia liko Amit Ivry (31.47 sek.) iš Izraelio.

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje sėkmingai pasirodė ir vakare finale plauks Mindaugas Sadauskas. Lietuvis atrankoje finišavo per 49.54 sek. ir kartu Jeremy Straviusu iš Prancūzijos pasidalino 2-3 vietas.

Geriausią laiką atrankoje užfiksavo olandas Sebastianas Verschurenas (48.97 sek.).

Kitiems dviems lietuviams sekmadienį nepasisekė. Per plauką į vyrų 50 m plaukimo peteliške A finalą nepateko Tadas Duškinas. Jis atrankoje finišavo per 24.58 sek. ir liko devintas. 50 m plaukimo krūtine varžybose Giedrius Titenis užtruko 28.61 sek. ir liko keturioliktas.

28 kartą organizuojamame renginyje rungiasi 493 plaukikai iš 37 šalių. Piniginį prizų fondą sudaro 43 560 eurų. Tarp dalyvių varžosi ir 11 Olimpinių medalių savininkas amerikietis Ryanas Lochte, Olimpinis čempionas Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Chadas Le Clos ir Olimpinių aukso medalių laimėtoja olandė Ranomi Kromowidjojo.

Antrasis ir trečiasis etapai vyks birželio 10–11 d. Barselonoje ir 13–14 d. Monake.