Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 22d. 14:36

Rūtos Meilutytės šou Anykščiuose – ir dar vienas įspūdingas Lietuvos rekordas

Rūta Meilutytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rūta Meilutytė

„Viskas labai gerai“, – plačia šypsena į Anykščių baseino foje įžengusi tarė per pusmetį žymiausia Lietuvos plaukike tapusi Rūta Meilutytė. Šiandien šio miesto 25 metrų baseine Londono olimpinė čempionė bei dukart pasaulio pirmenybių laimėtoja R.Meilutytė startavo Lietuvos plaukimo čempionate – ji pasirodė tik vienoje distancijoje: plaukė 200 metrų kompleksiniu būdu. Tačiau ir vienos distancijos pakako, kad garsioji lietuvė pasiektų naują šalies rekordą – Rūta plaukė net aštuoniomis sekundėmis greičiau nei buvęs geriausias šalies rezulatas.

Į Anykščių baseiną R.Meilutytė šeštadienį įžengė likus pusantros valandos iki finalinių varžybų pradžios ir iš karto nuskubėjo į treniruočių salę – ten beveik pusvalandį sportininkė mankštinosi ir patraukė „į vandenį“.

Prieš dvejus metus paskutinį kartą Anykščių baseine  besitreniravusi R.Meilutytė pasigalinėti Lietuvos čempionate atvyko dar vakar, o jau šiandien ryte kovojo 200 metrų kompleksiniu būdu kvalifikacinėse varžybose.

„Rūta plaukė laisvai ir nesiekė jokio rekordo. Jos rezultatas buvo trimis sekundėmis prastesnis už šalies rekordą, tačiau ji juk plaukė tik „viena ranka“, – sakė Lietuvos plaukimo federacijos vicprezidentas Mindaugas Špokas.

Jis teigė, jog į Lietuva R.Meilutytė sugrįžo ne tik įveikti nuotolį Lietuvos plaukimo čempionate – per dvi dienas garsiai plaukikei buvo atlikta medicininė apžiūra.

„Jos treneris surašė visą „romaną“, ką turėtume padaryti – suprantama, jog ji ne tik švęsti Kalėdas atvyko. Sportininkės sveikata, patikrinus, tikrai gera“, – kalbėjo M.Špokas.

Į garsios plaukikės pasirodymą į Anykščius atvyko Prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Vydas Gevilas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė bei Vidaus reikalų ministerijos ministro patarėjas sporto reikalams dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna.

Šeštadienį nuo 14.50 val. SportoTV.lt tinklalapis transliuoja Lietuvos plaukimo čempionatą 25 m baseine, kuriame dalyvaus garsiausi mūsų šalies plaukikai.

Gausiai į Anykščių baseiną susirinkę R.Meilutytės sirgaliai ir dar kartą galėjo pasidžiaugti sportininkės talentu ir greičiais – ji savo 200 metrų nuotolį kompleksiniu būdu nuplaukė pirmoji ir pasiekė dar vieną Lietuvos rekordą. Nuo šio rekordas bus 2 min.9,55 sek. Rūta distancija įveikė net 8 sekundėmis greičiau nei buvęs Lietuvos rekordas - 2 min.17,65 sek.

Be to, tai naujasis plaukikių iki 17 metų šalies rekordas, kuris, greičiausiai, dar ilgai niekas nesugebės pamušti.

Iš karto po finišo paklausta, kaip jaučiasi plaukdama su Lietuvos plaukikais, R.Meilutytė atsakė: „Puikiai. Labai gerai jaučiuosi“.

Per apdovanojimą tiek Seimo pirmininkas V.Gedvilas, tiek ir Prezidentas V.Adamkus dėkojo R.Meilutytei už šalies garsinimą.

„Ačiū. Tie tavo startai Lietuvai yra geriausia reklama. Aš džiaugiuosi, kad turime tokią merginą“, – sakė V.Adamkus.

Lietuvos plaukimo čempionato akimirkos:

VIDEO: Lithuanian Swimming Championships 2012 with Rūta Meilutytė

200 metrų moterų kompleksinio plaukimo finalas:

VIDEO: Rūta Meilutytė 200-metre individual medley (2:09,55)

100 metrų vyrų krūtine finalas:

VIDEO: 100m men breastorke final in Lithuanian Swimming championships 2012

Darius Grigalionis (35) grįžo į plaukimą:

VIDEO: Darius Grigalionis nerimsta, grįžo į plaukimą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:11
02:11
01:08
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką