Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 1d. 22:01

Rūtos Meilutytės triumfas Londone – kaip 15-metė lietuvė sudrebino pasaulį

Rūta Meilutytė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rūta Meilutytė

Net apie tai nesusimąstydami, greičiausiai jūs žinote, kur buvote 2012 metų liepos 30 dienos vakarą. Prieš penkerius metus Londone Lietuvos 15-metė Rūta Meilutytė sukūrė vieną iš gražiausių šalies sporto įrašų istorijoje. Meilutytė, Soni, Suzuki – šį eiliškumą savo žydruosiuose ekranuose išvydę lietuviai didžiavosi užgimusia auksinės žuvelės istorija.

Tačiau informacijos amžius jau labai greitai padėjo pamatyti, kad jauniausia 100 metrų krūtine olimpinė čempionė sužavėjo ne tik tėvynainius, bet ir visą pasaulį.

„Neįtikėtina. Aukso medalis 15-os metų“, – socialiniame tinkle lietuve gėrėjosi vienas garsiausių pasaulio futbolininkų Wayne'as Rooney.

Negaliu... Nieko negaliu pasakyti. Dar nesuprantu, kas atsitiko...

Tą vakarą „Google News“ skaičiavo, kad apie lietuvaitės pergalę visame pasaulyje įvairiomis kalbomis pasklido net 700 straipsnių, o Rūtos Meilutytės vardas „Twitter“ tinklo populiariausiose temose užėmė ketvirtąją vietą

Iki auksinio vakaro R.Meilutytė jau spėjo tapti sensacija gimtinėje po įspūdingų atrankos ir pusfinalio plaukimų. 15-os metų lietuvė jau atrankoje pagerino šalies rekordą (1:05,56), o vakare pusfinalyje pasiekė Europos rekordą (1:05,21).

Į Londono baseiną finalo vakarą atvyko ne tik garsiausi Lietuvos žmonės – prezidentė Dalia Grybauskaitė, Arvydas Sabonis, Jonas Kazlauskas – bet ir garsus Holivudo aktorius Matthew McConaughey.

Tačiau svarbiausias žmogus pačiai 15-metei olimpiniame Londono baseine buvo močiutė Aldona, kuriai visuomet skiriami šilčiausi R.Meilutytės žodžiai.

Tame istoriniame finale fiksuotas ir dar vienas retas vaizdelis – Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai, su Jonu Valančiūnu priešakyje, su mobiliaisiais telefonais rankose atrodė ne kaip nuolat medžiojamos žvaigždės, o ištikimiausi sirgaliai. Jie palaikė ir stengėsi užfiksuoti tos gražios tėvynainės pergalės akimirkas. Kauno „Žalgirį“ palaikanti R.Meilutytė vėliau atskleis, kad per olimpines žaidynes užsimezgė šiltas ryšys ne su vienu rinktinės krepšininku.

Finale R.Meilutytė dominavo nuo pat distancijos pradžios ir finišavo per 1:05,47 min, už nugaros palikusi titulą gynusią amerikietę Rebeccą Soni ir japonę Satomi Suzuki.

Paauglė tapo pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike olimpinėse žaidynėse, iškovojusia aukso medalį.

Išlipusi iš baseino Plimute Jono Ruddo treniruota, bet gimtinės vėliavą aukščiausiai iškėlusi R.Meilutytė prieš žurnalistus drebėjo.

„Negaliu... Nieko negaliu pasakyti. Dar nesuprantu, kas atsitiko... Reikia viską suprasti. Dar pati nesuprantu. Prieš finalą jaudinausi, tačiau stengiausi kiek įmanoma nusiraminti“, – kalbėjo auksą iškovojusi 15-metė.

Jau netrukus pasaulį apskriejo jaudinančios jaunos mergaitės nuotraukos iš apdovanojimų ceremonijos – krintančias ašaras slėpė Lietuvos trispalve išmarginti nagai.

Po apdovanojimų ceremonijos sutramdžiusi emocijas R.Meilutytė kreipė dėmesį ne į save.

„Plaukimas – ne labai populiari sporto šaka Lietuvoje. Tikėkimės, dėl tokių pasiekimų jis išpopuliarės“, – viltingai kalbėjo plaukikė.

R.Meilutytė vėliau prisipažino, kad vykdama į Londoną puoselėjo kur kas kuklesnes svajones: „Aš tikėjausi tik pasiekti geriausią savo laiką, maniau, kad jo patekti į finalą užteks. Aš būčiau buvusi laiminga atplaukusi aštunta. Tikrai negalvojau apie medalį. Nustebinau pati save.“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės Londone pasveikinta R.Meilutytė turbūt dar nesuprato, kiek daug interviu jai teks išdalyti ir bandyti kažką naujo papasakoti apie tą stebuklingą vakarą. Jis pakeitė viską. Jau šeštus metus kiekvienas olimpinės čempionės žingsnis akylai sekamas Lietuvos ir kitų valstybių plaukimo pasaulyje.

Lietuvos auksinė žuvelė atskleidė, kad buvo kviesta atstovauti Didžiajai Britanijai ir JAV. Tačiau plaukikei didžiausia garbė – atstovauti Lietuvai.

„Aš labai didžiuojuosi, kad esu lietuvė. Gyvenau Lietuvoje beveik visą savo gyvenimą, mano visa šeima yra iš ten, ir aš nesuprantu, kodėl turėčiau keisti savo pilietybę“, – net nesudvejojo R.Meilutytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką