Sidabras – jamaikietė Alia Atkinson iš Rūtos Meilutytės nugvelbė auksą ir rekordą

Šeštadienį Kataro sostinėje Dohoje tęsėsi pasaulio plaukimo trumpuoju taku pasaulio čempionatas.100 metrų krūtine finale Rūta Meilutytė iškovojo sidabro medalį ir pripažino jamaikietės Alios Atkinson pranašumą. Jamaikos plaukikė pagerino lietuvės penktadienį užfiksuotą pasaulio čempionatų rekordą ir tuo pačiu pakartojo pasaulio rekordą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Finaliniame plaukime R.Meilutytė distanciją įveikė per 1:02,46 min. Auksą iškovojusi Jamaikos plaukikė distanciją įveikė per 1 min. 02.36 sek. ir pakartojo R.Meilutytei priklausantį pasaulio rekordą. Šis rezultatas taip pat pagerino lietuvės pusfinalyje užfiksuotą čempionatų rekordą.

R.Meilutytė ketvirtadienį jau laimėjo auksą 50 metrų krūtine distancijoje.

Šeštadienio moterų 100 m plaukimo krūtine finalas:

1. Alia Atkinson (Jamaika) – 1 min. 02.36 sek.
2. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 1:02,46 min.
3. Moniek Nihjuis (Nyderlandai) – 1:04,03
4. Jinglin Shi (Kinija) – 1:04,52
5. Sally Hunter (Australija) – 1:04,82
6. Rikke Moller Pedersen (Danija) – 1:04,84
7. Jennie Johansson (Švedija) – 1:05,08
8. Fanny Lecluyse (Belgija) – 1:05,58

Šeštadienio rytą moterų 50 m laisvu stiliumi atrankoje turėjusi startuoti Rūta Meilutytė dėl kaklo traumos nestartavo.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas