Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 11d. 18:35

Sidabriniai Rio vyrai: „Svarbiausia yra noras – didžiulis noras“

Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris 15min iš Rio
Vytauto Dranginio nuotr. / Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris

Iškart po bronzinio Lietuvos moterų dvivietės finišo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse į startą išvažiavo ir vyrai. Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis nuo pat pirmųjų metrų kartu su kroatais išsiveržė į priekį ir iki pat finišo neleido suabejoti, kad antrasis medalis bus. Čempionais tapo broliai iš Kroatijos, tačiau lietuviai nė kiek nesigraužia, kad netapo čempionais.

Išlipę iš valties naujieji olimpiniai vicečempionai vos vilko kojas. Jeigu M.Griškonį, taip einantį sutiktumėte vakare prie baro, pagalvotumėte, kad sportininkas nemažai išgėręs. Tiek jėgų kainuoja olimpinis medalis.

„Jokių emocijų. Kojos nesilaiko, kvėpavimo nėra. Padėkojome vienas kitam už startą, už galimybę irkluoti kartu, kad pavyko save realizuoti. Dabar einame medalių“, – po finišo juokėsi M.Griškonis.

Po finišo jis teigė, kad į Rio važiavo tikėdamas, kad jie bus ant nugalėtojų pakylos.

„Neapgailestaujame nė kiek. Labai džiaugiamės medaliu. Didelį malonumą mums teikia pačios varžybos, o rezultatas viską pasako“, – kalbėjo S.Ritteris.

Nuo pat distancijos pradžios į priekį šovę lietuviai teigė, kad tai yra jų stiprioji pusė ir viskas vyko pagal planą.

Jūs matėte tik kelias minutes, bet kiek įdėta darbo, kiek praleista užsienyje treniruojantis, keliantis naktimis. Darant po tris treniruotes per dieną savaičių savaites.

„Mes kiekvieną startą šokdavome nuo pradžių, pasitikėdavome savo jėgomis. Taip jau yra – kroatai šiandien buvo truputį stipresni nei mes“, – sakė Mindaugas.

„Reikia naudotis savo stipriosiomis pusėmis – mūsų stipresnė yra pirmoji distancijos pusė. Finiše gal kiek pritrūko jėgų, tačiau turint pranašumą pradžioje, vėliau yra lengviau viską kontroliuoti“ – jam antrino Saulius.

Tai buvo pirmosios S.Ritterio ir M.Griškonio varžybos tokiame aukštame lygyje. Jie yra bandę irkluoti kartu įvairiose žemesnio lygio regatose, tačiau patirtis ir didžiulis noras sujungė juos į darnią įgulą.

Prieš pat Rio žaidynes buvęs S.Ritterio partneris Rolandas Maščinskas susilaužė ranką, tad teko keisti visus planus. Sportininkai teigė, kad dar tikrai neaišku, kas bus toliau.

„Dabar turėsime pailsėti, esame labai pavargę nuo treniruočių ir stovyklų. Jūs matėte tik kelias minutes, bet kiek įdėta darbo, kiek praleista užsienyje treniruojantis, keliantis naktimis. Darant po tris treniruotes per dieną savaičių savaites. Jeigu norime toliau ruoštis dar vienoms žaidynėms, turime pailsėti – tiek psichologiškai, tiek fiziškai“, – teigė M.Griškonis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką