Smūgis: R.Meilutytė diskvalifikuota iš pasaulio taurės varžybų Vokietijoje

Antrasis pasaulio taurės etapas (25 m ilgio baseine) Vokietijoje nesėkmingai prasidėjo Lietuvos plaukimo lyderei Rūtai Meilutytei. Ji startavo 200 m plaukimo krūtine atrankoje, tačiau buvo diskvalifikuota.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvė greičiausiai buvo nubausta už papildomus judesius po vandeniu, kurie įtarimą kėlė dar pasaulio čempionate Vengrijoje.

Tuomet plaukimo specialistai pastebėjo, kad įnėrusi į vandenį R.Meilutytė kojomis atlieka keletą papildomų judesių, kurie yra draudžiami.

Pagal taisykles, po starto įšokus į vandenį (ir atsispyrus nuo sienos po posūkio), kojomis irtis galima tik kartą, o lietuvė tai paprastai daro tris sykius.

Tiesa, Budapešte R.Meilutytė nubausta nebuvo, mat tokį pažeidimą teisėjams pastebėti yra itin sunku. Be to, specialistai abejoja, ar tai suteikia pranašumą.

Šios rungties atrankoje Berlyne startavo ir 20-metė Viktė Labanauskaitė (2:35.72), kuri užėmė 10-ą vietą. Greičiausia atrankoje buvo danė Rikke Pedersen (2:21.87), antrą laiką parodė jamaikietė Alia Atkinson (2:22.35).

200 m nuotolį retai plaukianti R.Meilutytė šią savaitę Maskvoje vykusiame pirmame pasaulio taurės etape pagerino šios rungties Lietuvos rekordą (2:22.21).

Alfredo Pliadžio nuotr./Danas Rapšys

Vyrų 200 m plaukimo nugara atrankos varžybose 22-ejų Danas Rapšys užėmė pirmąją vietą (1:52.83) ir pateko į vakare vyksiantį finalą.

Į finalą iškopė ir Deividas Margevičius, kuris 50 m plaukimo peteliške atrankoje užėmė 6-ą vietą (23.09).

100 m plaukimo krūtine atrankoje nepasisekė Andriui Šidlauskui, kuris užėmė 9-ą vietą (58.74) ir į finalą nepateko.