Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 10d. 20:42

Startas: blokuojamas feisbukas, favoritas D.Rapšys, tamsusis arkliukas R.Meilutytė

Rūta Meilutytė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rūta Meilutytė

Rūta Meilutytė, Danas Rapšys ir kiti Lietuvos plaukikai pradeda lenktynes Hangdžou mieste Kinijoje, kur šią savaitę vyks planetos pirmenybės trumpajame – 25 metrų – baseine.

Ten blokuojamas feisbukas, bet startų pasiilgę septyni Lietuvos plaukikai turi kitų svarbių reikalų 2 mln. gyventojų Hangdžou mieste.

Nuo gruodžio 11 iki gruodžio 16 dienos vykstantis pasaulio čempionatas trumpajame (25 m) baseine nėra toks prestižinis kaip pirmenybės, rengiamos olimpiniame (50 m) baseine, kai kurie lietuviai trumpesniame baseine, kur daugiau lemia posūkiai, jaučiasi dar geriau.

Planetos pirmenybėse trūks kai kurių ryškių plaukimo žvaigždžių, bet Lietuva į Kiniją atsiuntė stipriausius savo plaukikus, iš kurių du laikomi pretendentais į medalius.

R.Meilutytės svarbiausias pavojus – iš Jamaikos

Prieš metus iš Europos trumpojo vandens pirmenybių Kopenhagoje su dviem aukso medaliais ant kaklo grįžusi R.Meilutytė yra tarp favoričių ir pasaulio čempionate Kinijoje.

Ten nebus 2016 metų olimpinės čempionės Lilly King, o taip pat rusės Julijos Jefimovos, tad atsiveria šansas kitoms plaukikėms.

Tačiau favoritė laimėti 50 ir 100 m krūtine rungtis yra ne Rūta.

Jamaikietė Alia Atkinson laikoma pagrindine pretendente nugalėti 50 ir 100 m krūtine rungtyse.

29 metų Jamaikos plaukikė visada buvo itin greita plaukdama trumpajame baseine, o į šias planetos pirmenybes ji įplaukia ypač geros sportinės formos, nes spalio mėnesį sau priklausiusį pasaulio rekordą 50 m krūtine (28,64 sek.) per varžybas Budapešte nukirpo dar 0,08 sek., plaukimo istorijos puslapius pagražino nauju įrašu (28,56 sek.) ir laimėjo 10 tūkst. dolerių premiją.

A.Atkinson aplenkė ir J.Jefimovą, kuri buvo stipriausia krūtine plaukianti atletė šių metų Europos pirmenybėse Glazge.

R.Meilutytė ten laimėjo sidabrą 100 m krūtine ir finišavo ketvirta perpus trumpesnėje distancijoje, bet nuo varžybų Škotijoje rugpjūtį ji treniravosi Los Andžele ir nepasirodė tarptautinėse varžybose. 20-metės lietuvės dabartinė sportinė forma ir galimybės trumpajame baseine lieka paslaptimi plaukimo specialistams.

„2012 metų olimpinė čempionė nesivaržė 100 metrų krūtine šiais metais (trumpajame baseine) ir nėra plaukusi greičiau nei per minutę nuo 2014 metų, dabar ji yra tikras didelis juodasis arkliukas“, – R.Meilutytės galimybes pasaulio pirmenybėse Kinijoje apibūdino swimswam.com.

Plaukimo portalas prognozavo, kad sprinto rungtyse krūtine į medalius dar turėtų pretenduoti 26 metų australė Emily Seebohm ir 23 metų suomė Jenna Laukkanen bei amerikietės Katie Meili ir Molly Hannis.

„Rūta rengėsi JAV pas trenerį Dave'ą Salo. Jis svarbiausiu tikslu laiko 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, tad įdomu, kaip atrodys Rūta, – svarstė Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Tomas Pakštys. – Jos rezultatai varžybose JAV rodė, kad jos forma nėra prasta, ji yra pakeliui į sportinę formą.

Dar žinant, kad ji mėgsta „trumpą vandenį“, sprinto varžybas, viskas turėtų būti gerai. Tai, kad nebus kai kurių rimtų varžovių, gali padėti nuimti psichologinę įtampą ir ji turėtų plaukti laisviau. Kita vertus, svarbu, kokį rezultatą ji pati pasieks.“

Roko Darulio nuotr./Rūta Meilutytė
Roko Darulio nuotr./Rūta Meilutytė

Antradienio rytą R.Meilutytė pradeda startus 50 m krūtine rungtyje, kurioje pernai į Europos čempionės titulą nuplaukė per 29,36 sek.

Lietuvis laikomas favoritu

Dar viena stipri Lietuvos plaukimo viltis – D.Rapšys.

23 metų panevėžietis šiemet laimėjo Europos pirmenybių sidabrą Glazge 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje, nors po finalo buvo akivaizdžiai nusivylęs rezultatu ir nuplaukusiu aukso medaliu.

Pernai Danijoje D.Rapšys tapo Europos čempionu šioje rungtyje, tad ir Kinijoje jis yra laikomas favoritu – lietuviui priklauso geriausias sezono rezultatas pasaulyje olimpinio dydžio baseine – 1 min. 45,12 sek.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys
AFP/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys

Trumpesniame baseine jam priklausantis Lietuvos rekordas (1 min. 40,85), pasiektas per auksinį plaukimą prieš metus Danijoje, būtų geriausias sezono rezultatas visame pasaulyje šiais metais.

„Ekspertai vertina gerai, mes matome, kad Dano sportinė forma yra puiki. Galvojame, kad ir 25 metrų baseine rezultatas bus pakankamai aukštas. Jis tikrai plauks finale, o kaip finalas klostysis, jau sunkiau pasakyti – Europos čempionate jis įspūdingai plaukė prieš finalą, bet finale truputį pritrūko iki aukso. Aišku, kad tikimės aukštos prabos apdovanojimo“, – sakė T.Pakštys.

Planetos pirmenybėse rimtų varžovų bus daugiau. Pietų Afrikos plaukikas Chadas Le Closas pabandys atgauti titulą, kurį yra iškovojęs šioje rungtyje 2014 metais. Amerikietis Blake'as Pieroni buvo arti JAV rekordo šiemet. Jam priklauso geriausias sezono rezultatas trumpajame baseine – 1 min. 41,15 sek., pasiektas rudenį Singapūre.

Apie 1 min. 42 sek. gali plaukti dar keli plaukikai: rusai Michailas Vekoviščevas ir Martinas Maljutinas, serbas Velimiras Stjepanovičius ir brazilas Luizas Melo.

Sudėtyje ir pasaulio čempionas

Į Kinijos vandenis taip pat šoks Europos pirmenybėse dviejose rungtyse šeštas buvęs Andrius Šidlauskas ir kitas plaukimo krūtine asas Giedrius Titenis.

„Andrius yra tikras sprinteris, Giedrius gal labiau 200 metrų specialistas. Šįkart pasirengimu čempionatui Giedriaus treneris patenkintas, vilčių pamatyti juos finaluose tikrai turime“, – sakė T.Pakštys.

Peteliške plauks Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas, o laisvuoju stiliumi varžysis Simonas Bilis.

Šis 25 metų plaukikas prieš dvejus metus kiek netikėtai laimėjo pasaulio pirmenybių 25 metrų baseine aukso ir bronzos medalius laisvuoju stiliumi.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Simonas Bilis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Simonas Bilis

Nors nuo to laiko S.Bilis ant pakylos svarbiausiose varžybose nelipo, jis pagaliau susitvarkė formalumus dėl JAV vizos ir turėtų sugrįžti tęsti karjeros į kitą Atlanto pusę, kur nuosekliai ir kilo iki 2016 metų varžybų.

„Aišku, apginti čempiono vardą sudėtinga, bet jis gerai pasiruošė ir plaukdamas Lietuvoje – savo darbą jis atliks be priekaištų“, – vylėsi T.Pakštys.

Trenerė Ina Paipalienė dar suburs ir ambicingą komandą kombinuotos estafetės rungtyje – 4 po 100 metrų – šioje rungtyje Europos pirmenybėse lietuviai vyrai buvo ketvirti.

Žvaigždės konfliktuoja su plaukimo valdžia

Šiame pasaulio čempionate trūks kai kurių žvaigždžių, kurios nusprendė praleisti mažiau populiarias trumpojo vandens pirmenybes. Kai kurie plaukikai telksis į 2019 metų pasaulio čempionatą 50 metrų baseine Pietų Korėjoje, kitų varžybos Kinijoje neviliojo ir dėl konflikto su pasauline plaukimo valdžia.

Pasaulio rekordininkas krūtine Adamas Peaty ar 10 pasaulio pirmenybių medalių laimėjusi švedė Sarah Sjostrom pastaruoju metu leido kritikos strėles ir kaltino neveiklumu pasaulio pirmenybes rengiančią Tarptautinę plaukimo federaciją (FINA), kuri stojo piestu prieš kuriamą komercinę plaukimo lygą.

„Scanpix“ nuotr./Adamas Peaty
„Scanpix“ nuotr./Adamas Peaty

Lietuviai šiame jūrų mūšyje laikosi nuosaikios pozicijos. Dabar visos komandos dėmesys nukreiptas į Kiniją, kur yra problemų dėl feisbuko, bet viskas paruošta startams vandenyje.

„Į Europą per visus filtrus ryšys prasibrauna sudėtingai, bet visi treniravosi gerai, klimatas komandoje yra geras, aklimatizacija neturėtų pakenkti, nes plaukikai nuvyko prieš keturias-penkias dienas. Įdomu, kokia bus pati pradžia“, – nekantravo T.Pakštys.

Pirmieji startai jau antradienio rytą.

R.Meilutytė varžysis 50 m krūtine, D.Rapšys – 400 m laisvuoju stiliumi, G.Titenis ir A.Šidlauskas – 100 m krūtine, D.Margevičius – 200 m peteliške.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Turkija grįžta į auksinius savo laikus – šeimai atostogos gali brangti ir triženkle suma

Aktualu

Gdansko merui Pawelui Adamowicziui tariamas paskutinis sudie

Gyvenimas

Varlių kolekcininkė Reda siekia Lietuvos rekordo – vyras eksponatams pastatė net specialų namelį

Aktualu

Dvi avarijos toje pačioje Vilniaus vietoje: dėl slidžios dangos susidūrė keturios mašinos

„Vieni vartai“: didžiausios Lietuvos futbolo viltys, „Atlanto“ laidotuvės ir E.Jankausko nauja stotelė

Gazas

Iš Dakaro – į kalėjimą

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelekvičiūte

Aktualu

S.Paltanavičius: prisimenate žiemą, kai šalo iki 42,9 ℃?

15min tema Aktualu

Apiplėšimas prie televizoriaus: iš patiklios lietuvės už laimės ritualus išviliojo 10 000 eurų

Aktualu

Viduržiemio orai: kitą savaitę grįžta stiprūs šalčiai

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

24sek

Vienas už visus, visi už vieną: A.White'o pažintis su „Žalgirio“ rūbinės vertybėmis

Kultūra

Aušra Kaziliūnaitė: Amerikietiški dienoraščiai III. Kūnai ir ruduo

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Deuce

Kurioziška situacija – be akreditacijos buvęs R.Federeris nebuvo įleistas į persirengimo kambarį

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

24sek

Esminis „Žalgirio“ pakeitimas, pavyzdinis žalgirietis ir trys raktai į pergalę

Gyvenimas

Žavingas dukros fotosesijas rengianti Augustė: „Noriu, kad ji turėtų gražių prisiminimų“

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

Maistas

Savaitgalio patiekalų duetas: klasikinis befstrogenas ir kvapnus mangų pyragas

Sportas

T.Danilevičius apie virtinę paraiškų į trenerio postą: „Visi specialistai mano, kad tai prestižinė vieta“

Aktualu

Apylinkių rinkimų komisijoms trūksta maždaug šimto narių

Vardai

Operos ir baleto teatre – iškilmingi apdovanojimai: ant raudono kilimo sublizgo ryškiausios žvaigždės

Gazas

Avarijų kaltininkų paieškos: žiemą – su vasarinėmis arba nusidėvėjusiomis padangomis

Naujienos

Aktualu

Emmanuelis Macronas ramina protestus – žada kelti minimalų atlyginimą

15min recenzija Kultūra

Talino kino festivalis: E.Jankausko debiutas „Čia buvo Saša“ – filmas, kurio verta laukti 2019 m.

Aktualu

San Diege per demonstraciją pasieniečiai sulaikė 32 žmones

Aktualu

Seimui planuojama pateikti vaiko teisių apsaugos pakeitimus

Aktualu

R.Masiulis su mokytojais tarsis, kaip tobulinti etatinį apmokėjimą

Verslas

Seimas ruošiasi tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą

24sek

L.Dončičius svaidė pro šalį, bet vis tiek mačą baigė pergale ir rekordu

Kultūra

Artūras Tereškinas: Apie erotines fantazijas ir vyrą su dviem pudeliais

Pasaulis kišenėje

Patarimai, ką daryti, kad kelionė į Izraelį nebūtų drungna

Interviu Aktualu

M.Aliochina iš „Pussy Riot“ apie protesto svarbą: „Tylėdamas savo laisvę atiduodi kitam“

Gazas

Lietuvių debiutas pasaulio „SuperEnduro“ čempionate Lenkijoje

Gyvenimas

Įkvepiantys lietuviškos senatvės pavyzdžiai: drąsa pasakyti „ne“ vienatvei, ligoms ir apleistumui

Kultūra

Valstybiniai muziejai kvies juose lankytis nemokamai

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ atsisveikino su trenerių štabo nariu

24sek

48 kankinančios Domanto Sabonio valandos: „Nebenorėčiau to daugiau patirti“

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Gyvenimas

Kalėdų dovanos vaikams: ar visus atžalų norus reikia išpildyti?

Aktualu

Kaune sudegintas „Mercedes“ kainavo apie 100 tūkst. eurų: tai šįmet pagamintas AMG GLE 63

Aktualu

JAV kaltinama rusų „agentė“ pripažins kaltę

24sek

Utenos „Juventus“ palieka lyderis Alexas Hamiltonas

Aktualu

Socialdarbiečiai siūlo Andrių Palionį į aplinkos ministrus

24sek

Janas Vesely papasakojo apie transformaciją, už kurios padarinius atsiprašė Šaro

24sek

Nukraujavęs Vilniaus „Rytas“ kovoja dėl latvio parašo

Vardai

A.Bandžiaus sužadėtinę buvęs vyras švedas išvijo iš namų: „Bėgau per miškus, skambinau policijai“

Gazas

„Godzila“ ant ratų: 50 benzingalvių už šį „Nissan GT-R50“ mokės po milijoną eurų

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką