Startas Stokholme – G.Titenis ir D.Rapšys finaluose bei juoda diena R.Meilutytei

Šeštadienį teroro akto sukrėstame Stokholme prasidėjo kasmetinės „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybos. Jose startuoja ir šeši Lietuvos plaukikai. Pirmąją dieną finalus pavyko pasiekti Giedriui Titeniui, Danui Rapšiui ir Deividui Margevičiui. Dvejose rungtyse startavusi Rūta Meilutytė plaukė žemiau savo galimybių ribos ir į finalus nepateko.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Iš treniruočių stovyklos JAV sugrįžusi Rūta Meilutytė startavo 200 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje.

Lietuvė distanciją įveikė per 2:07,03 min ir savo plaukime liko vos devinta iš dešimties dalyvių bei į finalą nepateko. Bendroje įskaitoje plaukikė užėmė vos 22-ąją vietą.

R.Meilutytė šį sezoną yra plaukusi per 2:03,48 min.

R.Meilutytei priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 2:00,11 min.

Praėjus kelioms valandoms R.Meilutytė taip pat pasirodė 50 metrų peteliške atrankoje. Lietuvė nuotolį įveikė per 29,40 sek. ir savo plaukime liko paskutinė. Bendroje įskaitoje Lietuvos plaukimo žvaigždė liko tik 45-a.

Geriau pasirodė Beatričė Kanapienytė, kuri distanciją įveikė per 28,56 sek. Ji galutinėje rikiuotėje liko 29-a.

Šios rungties Lietuvos rekordas taip pat priklauso R.Meilutytei (27,14 sek.).

R.Meilutytė dar turės progų atsigriebti. Švedijoje ji taip pat startuos 50 ir 100 metrų krūtine rungtyse bei plauks 50 ir 100 metrų laisvuoju stiliumi.

„Instagram“ nuotr./Rūta Meilutytė Kolorado Springse

Pirmą kartą šį sezoną tarptautinėse varžybose startavo Giedrius Titenis. Lietuvis 200 metrų krūtine atrankoje nuotolį įveikė per 2:17,23 min ir su ketvirtu rezultatu užtikrintai žengė į finalą.

Šioje atrankoje taip pat startavęs Andrius Šidlauskas finišavo per 2:22,77 min. ir buvo toli nuo savo geriausio sezono rezultato (2:14,57). Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 15-ąją vietą ir į finalą nepateko.

G.Titeniui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 2:07,80 min.

Alfredo Pliadžio nuotr./Giedriui Titeniui mėgstamos distancijos startas virto nusivylimu

Danas Rapšys 200 metrų nugara atrankoje finišavo per 2:00,26 min ir su pirmu rezultatu pateko į finalą.

D.Rapšiui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 1:56,72 min.

Gretos Pikutienės nuotr./Danas Rapšys

Deividas Margevičius 50 metrų peteliške nuplaukė per 24,59 sek. ir su septintu rezultatu pateko į finalą.

Asmeninis plaukiko rekordas yra 23,86 sek., geriausias sezono rezultatas – 23,97 sek.

Vytauto Dranginio nuotr./Deividas Margevičius

Šeštadienio finalai prasidės 17:30 val. Lietuvos laiku.

Prizinis varžybų fondas siekia 65 000 eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 Eur, antros vietos – 300 Eur, trečios – 100 Eur. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelė gaus po 7 500 Eur, antros vietos laimėtojai po 5 000 Eur, trečios – po 2 500 Eur.