Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 26d. 14:03

Sunkumus išgyvenęs visų laikų plaukimo čempionas turi, ką patarti kitiems

Michaelas Phelpsas baigęs karjerą daug energijos skiria visuomeninei veiklai.
„Scanpix“ nuotr. / Michaelas Phelpsas baigęs karjerą daug energijos skiria visuomeninei veiklai.

Plaukdamas į olimpinę šlovę Michaelas Phelpsas geriausiai jausdavosi baseine. Dabar jis yra stiprus kalbėdamas apie tuos sunkumus, kuriuos patyrė ir nuo kurių kentėjo savo kelyje tarp titulų.

Jo kova su depresija buvo pasiekusi apogėjų 2014 metais, kai jis antrą kartą buvo sučiuptas neblaivus už vairo. Tada visų laikų tituluočiausias olimpinis sportininkas kreipėsi į reabilitacijos kliniką – tai buvo desperatiškas veiksmas, bet tai reikėjo padaryti.

„Kai buvau savo kambaryje ir su niekuo nenorėjau kalbėti daugybę dienų, nenorėjau būti gyvas, turėjau pabandyti kitus kelius, kad galėčiau įsitikinti, ar tai padeda“, – sakė M.Phelpsas.

Gydymas, kurį jis gavo – ir kurį tęsia iki šiol – yra jo poolimpinio kelio dalis.

„Žinau, kad tai pakeitė ir išgelbėjo mano gyvenimą, leido man būti ten, kur esu dabar. Džiaugtis galimybe ir platforma kalbėti apie tai, kas yra svarbu“, – per interviu naujienų agentūrai AP šią savaitę sakė M.Phelpsas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas

Už tai, kad viešai dalinasi savo depresijos istorija ir skatina rūpinamasi dvasine sveikata, M.Phelpsas šią savaitę buvo apdovanotas Mortono E.Rudermano prizu Bostone.

Dalyvavęs keturiose olimpinėse žaidynėse ir iškovojęs net 28 olimpinius medalius, tarp jų 23 aukso, M.Phelpsas dabar didelę savo laiko ir energijos dalį skiria kalbėdamas viešai apie saugumą vandenyje ir psichologijos problemas. Jis yra įkūręs ir savo vardo fondą.

„Kai pirmą kartą susidūriau su sunkumais, kuriuos patyriau 2015-aisiais, svajojau apie galimybę gauti daugiau informacijos apie tai. Todėl man svarbu dalintis savo kelione ir klausyti kitų žmonių apie jų keliones per gyvenimą“, – sakė M.Phelpsas.

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas
„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas

Kalbėdamas viešai apie sunkumus, kuriuos patyrė pats, jis gauna labai daug.

„Jei taip galiu išgelbėti vieno gyvenimą, dviejų gyvenimus, penkių gyvenimus, tūkstančio ar milijono, tai man yra svarbiau nei laimėti aukso medalį“, – pabrėžė JAV plaukikas.

Būdamas 33-ejų jis įsitikinęs, kad jau gali dalytis savo patirtimi grumiantis su depresija, nesvarbu, ar jo klausytojas yra kompanijos bosas, ar kiti karjeras baigę sportininkai.

„Turbūt pirmasis mano tikros depresijos tarpsnis buvo po 2004 metų, tada kitas sunkus momentas po 2008-ųjų, – pasakojo jis. – Kai esi olimpietis, visas kitas gyvenimas tarsi lieka nuošalėje. Visi kiaušiniai yra vienoje pintinėje.

Sakyčiau, kad 2004, 2008, 2012 ir iš dalies 2016-ieji (tai – visi olimpiniai metai) buvo tokie, kad man užeidavo depresijos etapai. Buvau pametęs save.“

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas
„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas

Išsilaikyti padėjo šeima

Dabar iš Baltimorės kilęs plaukikas jaučiasi kur kas ramiau.

„Turėti žmoną (Nicole Johnson), kuri visada greta, du nuostabius mažus berniukus namie ir dar vieno besilaukiant, aš esu labai dėkingas už paramą, kurią gavau sunkiais gyvenimo etapais“, – kalbėjo M.Phelpsas.

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas baigęs karjerą daug energijos skiria visuomeninei veiklai.
„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas baigęs karjerą daug energijos skiria visuomeninei veiklai.

Rudermano titulas skiriamas asmenybėms, kurios aistringai padeda atverti galimybes kitiems. M.Phelpsas dabar puikiai atitinka šias vertybes.

„Michaelas Phelpsas yra unikalus lyderis, kuris naudoja savo šlovę ir statusą kaip visų laikų geriausio plaukiko, kad padėtų visuomenei rūpinti psichologine sveikata“, – sakė Jay Rudermanas, aktyvus visuomenės veikėjas ir filantropas.

„Man šis titulas reiškia viską, nes tam skirta mano aistra ir kitas gyvenimo etapas, – pažymėjo M.Phelpsas. – Mes tikriname erdvę, ką dar galėtume padaryti, aš ketinu toliau tęsti šią kelionę ir pasiekti užsibrėžtus tikslus – kalbėti apie psichologiją ir padėti suvokti, kad yra normalu jaustis nenormaliai.“

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas
„Scanpix“ nuotr./Michaelas Phelpsas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką