Švedijoje – dar vienas Dano Rapšio auksas

Tarptautinėse „Malmsten Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose Švedijoje šeštadienį Lietuvos plaukikai pasipuošė medaliais. Vyrų 200 m laisvu stiliumi A finale auksą iškovojo Danas Rapšys, o šalia jo plaukęs Tajus Juška pelnė bronzą. Dar vieną bronzą vyrų 100 m krūtine rungtyje į lietuvių sąskaitą pridėjo 27-ąjį gimtadienį šiandien švenčiantis Andrius Šidlauskas.
Tajus Juška ir Danas Rapšys
Tajus Juška ir Danas Rapšys / „LTU Aquatics“ nuotr.

28-erių D.Rapšys 200 m laisvu stiliumi įveikė per 1 min. 46,41 sek. ir užtikrintai finišavo pirmas. Antras atplaukė estas Kregoras Zirkas (1:48.68), o trečias – 15-metis T.Juška (1:49.48). Jaunasis Lietuvos plaukikas finale pasiekė naują geriausią asmeninį rezultatą ir buvo arti Daniil Pancerevui priklausančio šalies vaikinų iki 17 metų rekordo (1:49.40) – iki jo pritrūko tik 0,08 sek.

D.Rapšys laimėjo savąjį atrankos plaukimą, kai finišavo per 1 min. 49,03 sek. Gretimame takelyje plaukęs T.Juška čia atplaukė antras (1:50.36) ir pasigerino karjeros rekordą (1:50.85). Įdomu tai, kad po 100 m abu lietuviai sienelę palietė vienodu laiku (53.34), bet distancijoje greitesnis buvo D. Rapšys.

Lietuvos plaukikai ryte buvo greičiausi ir tarp visų 93 kvalifikacijos dalyvių.

Šių varžybų rekordas nuo 2018 metų tebeprikauso būtent D.Rapšiui – 1 min. 45,12 sek. Panevėžietis taip pat yra ir Lietuvos rekordo (1:44.38) autorius.

A.Šidlauskas 100 m krūtine A finale, kaip ir ryte, taip ir vakare, užėmė trečią vietą. Panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 0,13 sek. ir buvo kiek greitesnis nei atrankos varžybose (1:00.39).

Auksas čia atiteko varžybų rekordą pagerinusiam olandui Arno Kammingai (59.23), sidabrą iškovojo jo tautietis Casparas Corbeau (59.58).

A.Šidlauskas siekia šios rungties olimpinio normatyvo, kuris yra 59,49 sek.

Karjeros rekordą (59.12) jis užfiksavo 2017 metais, o šiemet greičiausiai plaukė per 59,79 sek.

Vakarinėje varžybų dalyje stipriausiame 1500 m laisvu stiliumi plaukime dalyvavo Džiugas Miškinis. Kaunietis čia finišavo šeštas ir distanciją įveikė per 15 min. 42,08 sek. Bendroje įskaitoje jam taip pat atiteko šeštoji vieta.

Aukso medalis čia atiteko Švedijos rekordininkui Victorui Johanssonui (15:04.97), sidabrą pelnė danas Alexanderis Aslakas Nørgaardas (15:22.94), o bronzą iškovojo vokietis Paulo Strehlke Delgado (15:23.00).

Priminsime, kad Dž.Miškiniui priklausantis Lietuvos vyrų rekordas yra 15 min. 21,69 sek., o olimpinis šios rungties normatyvas – 15 min. 0,99 sek.

Varžybos Stokholme – galimybė sportininkams vykdyti olimpinius normatyvus.

Priminsime, kad iš šiose varžybose startuojančių lietuvių vietą olimpinėse žaidynėse jau turi užsitikrinęs D.Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.). Varžybos Stokholme baigsis pirmadienį.